pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Populiarių produktų gamintojai palieka JK
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje populiarių maisto produktų bei kosmetikos prekių gamintojo būstinė palieka Londoną ir nuo šiol kompanijai vadovaus iš Olandijos.

Ketvirtadienį oficialiai patvirtinta, kad beveik 90 metų JK veikusi bendra britų ir olandų kompanija „Unilever“ persikrausto į Olandijos didmiestį Rotterdam’ą.

1930 metais įkurta bendrovė iki šiol turėjo dvi būstines – po vieną Londone ir Rotterdam’e, tačiau nusprendė, jog nuo šiol bus valdoma iš Olandijos nepaisant to, kad didesnė dalis jos darbuotojų (7,3 tūkst. iš 10,4 tūkst.) dirba JK.

Kompanija neigia, kad jos sprendimą lėmė artėjantis „Brexit“. Jos atstovai taip pat užtikrino, kad būstinei persikėlus į žemyninę Europą JK bus išsaugotos darbo vietos, šioje šalyje taip pat žada investuoti milijardą svarų sterlingų.

„Unilever“ JK puikiai žinoma dėl britų dievinamo ir nacionalinėje virtuvėje plačiai naudojamo tradicinio mielių ekstrakto „Marmite“, kurį gamina jau beveik šimtmetį. Kompanija taip pat britus aprūpina kitais jų mėgstamais maisto produktai bei kosmetikos priemonėmis.

„Elgiamės taip ne dėl „Brexit“, o dėl techninių sprendimų. Investicijų požiūriu abi šalys mūsų kompanijai atrodo patrauklios“, – BBC sakė „Unilever“ vadovas Paul’as Polman’as.

Šaltiniai teigia, kad kompanija derėjosi su abiejų šalių vyriausybėmis, tačiau olandų valdžia sugebėjo pasiūlyti palankesnę mokestinę aplinką.

Žinia, JK po metų pasitraukus iš Europos Sąjungos, šalis neteks prieigos prie bendrosios ES rinkos ir muitų sąjungos, o tai gali paveikti tarpusavio prekybinius ryšius bei padidinti produkcijos kainas.

Uždraudė kvietimą po „Brexit“ įsikurti ES

2018 03 15 08:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt