ketvirtadienis, liepos 2 d.
Potvyniai Anglijoje: ruošiasi dar drėgnesnei žiemai
tiesa.com

Politikai rengiasi apsaugoti Didžiosios Britanijos gyventojus nuo artėjančių potvynių. Norint apsaugoti gyvenamuosius namus nuo panašios žalos, kurią patyrė pernai, parengti ir pradėti vykdyti daugiau nei 1400 projektų.

Iš šalies iždo projektams skirta £2,3 mlrd., o tai reiškia, kad nuo grėsmingų potvynių šią žiemą bus apsaugota maždaug 300 tūkst. daugiau namų nei iki šiol. Jau anskčiau Nacionalinis audito biuras įspėjo, kad šalies pasirengimas gamtos stichijų šelsmui – minimalus. Jei šiemet vėl prasidės nesibaigiančios liūtys, nuostoliai gali būti didesni nei pernai.

£15,5 mln. iš bendros sumos bus skirta Somerseto apylinkėms. Dalis pinigų bus atiduoti dar pernai nukentėjusiems žmonėms būsto bei verslo patalpų remontui. Taip pat dalis pinigų bus išdalinti gyventojams aplink Humberio žiotis, Tornbridge, Yaldinge, Kente, Bostone, Linkolnshire, Oxforde, Lankashire. £196 mln. bus skirti Temzės žiočių programai.

Daugelyje priemiesčių bus ne tik apsaugomi namai, tačiau ir sumažinamas vandens kilimo lygis telkiniuose. Politikai kaltina iždo kanclerį George‘ą Osborne‘ą už tai, kad panašių veiksmų nebuvo imtąsi pernai ir dėl įsišėlusios gamtos verslininkai bei gyventojai patyrė milijonus siekiančių nuostolių.

„Praėjus metams po didžiausio šalies istorijoje potvynio, pastebėta, kad apsauga nuo vandens pakilimo ir užliejimo, seni barjerai, tiesiog nebeveikia. Pinigų reikia ir greitai, kad spėtume užbėgti įvykiams už akių. Dėl ankstesnio nepasiruošimo lietingai žiemai ekonomika prarado milijonus. Kai kuriems žmonėms valstybė iki šiol atlygina gamtos padarytą žalą. Nereikia pamiršti, kad potvyniai kenkia ir iškastinio kuro klodams“, - portalui dailymail.co.uk sakė klimato ekspertas Guy‘us Shrubsole‘as.

Pasak politikų ir gamtosaugininkų, darbų apsisaugoti nuo potvynių bus imtąsi netrukus.

2014 12 02 09:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt