ketvirtadienis, liepos 9 d.
Potvyniai apgadino šimtus namų
tiesa.com

Beveik visą savaitę besitęsiantys gausūs lietūs pietų Anglijoje ir Velse apgadino virš 800 namų, taip pat žuvo du žmonės. Lietums slenkant į šiaurę, šio regiono gyventojai taip pat susidūrė su didele potvynių grėsme, kai aplinkosaugos agentūra įspėjo dar apie 300 vietinių potvynių pavojų.

Per Britaniją slenkant didžiausiems potvyniams per penkiasdešimt metų, jų metu žuvo du žmonės ir buvo apgadinta virš 800 namų. Exetero mieste žuvo jauna moteris, ją prispaudus užgriuvusiam medžiui. Pagyvenusio vyro gyvybė užgeso Cambridgeshire, kai jo automobilis buvo nuplautas patvinusios upės.

Žmonės, kurių namai patenka į aukštos rizikos potvynių zoną, susiduria su dar viena problema. Kitais metais draudimo bendrovės gali atsisakyti drausti jų namus, todėl vyriausybė bando derėtis su draudimo kompanijomis ir gelbėti tokius gyventojus iš beviltiškos padėties. Tuo tarpu, draudimo kompanijos prašo vyriausybės garantijų ir lėšų tokiems draudimams padengti.

Šiuo metu vien Anglijoje ir Velse gyvena apie 5 mln. žmonių, kurie atsiduria didelės potvynių rizikos zonose dėl upių ir jūros kaimynystės.

2012 11 26 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt