ketvirtadienis, sausio 27 d.
Prabangiame viešbutyje duris atvėrė atsinaujinęs restoranas: šventinis vakaras sudomino garsenybes
Alfa.lt
Darius Kučys
Prabangiame viešbutyje duris atvėrė atsinaujinęs restoranas

Ketvirtadienio vakarą į Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūrusį viešbutį atvyko kviestinė publika. Žinomi svečiai pirmieji išvydo atsinaujinusį restoraną „Telegrafas“ bei naują barą „Dukes Gastrobar“. Staigmenų kupiname vakare įžymybės pasinėrė į gastronominę kelionę.

Vakaro penkių žvaigždučių viešbutyje „Grand Hotel Kempinski Vilnius“ nepraleido Agnė Jagelavičiūtė ir Saugirdas Vaitulionis, Deimantė Kazėnaitė, Simona Starkutė, Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė su vyru Pauliumi, Rasa Stasioniene su vyru, Inga Žuolytė su vyru, Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis, Mantas Petruškevičius, Marija Palaikytė, Ugnė Galadauskaitė, Milita Daikerytė su mama ir kiti svečiai.

Šventinio vakaro nepraleidusi V. Siegel pasakojo, kad su vyru dažnai aplanko sostinės restoranus. Žinoma moteris su šeima mėgsta pasidaryti šventę ir tam visai nereikia svarbios progos. „Šis vakaras man nuostabus, esu šio viešbučio gerbėja. Su Laurynu mėgstame apsistoti viešbučiuose vienai nakčiai, pabėgti nuo šurmulio. Šiandien taip pat liksime nakvoti“, – pasakojo verslininkė.

Tarp Paryžiaus ir Vilniaus gyvenanti D. Kazėnaitė sakė esanti gero maisto kultūros mėgėja. Žinoma moteris mėgsta apsilankyti prabangiuose sostinės restoranuose ir pasidaryti mažą šventę. „Labai mėgstu gerą maistą, todėl, kai einu į restoraną, išbandau kažką naujo. Išėjimas į gerą restoraną man sukuria šventę“, – teigė D. Kazėnaitė.

Svečius pasitiko pianino muzika ir Karolio Mačėno vokalas. Šventinę atmosferą restorane kūrė gyva muzika, vyko barmenų ir afrikietiškų būgnų šou, šoko balerina Kristina Tarasevičiūtė. Daugybės komplimentų sulaukė ir garsiausio šalies floristo Manto Petruškevičiaus kalėdiniai papuošimai. Svečiai mielai fotografavosi prie tviskančios Kalėdų eglės ir kitų kalėdinių dekoracijų.

Kaip pasakoja viešbučio maisto ir gėrimų skyriaus vadovė Laura Balčiūnienė, restorano interjeras po renovacijos pasikeitė kardinaliai, o aplinka tapo mažiau įpareigojanti. Atsisakyta baltų staltiesių, klientai kviečiami užeiti nelaukę svarbių švenčių. Išskirtinę atmosferą restorane kuria pro langus atsiveriantys Katedros aikštės vaizdai su svarbiausia šalies kalėdine egle.

Restorano bei gastrobaro meniu sukūrė Jungtinėje Karalystėje „Michelin“ žvaigždutėmis įvertintuose restoranuose dirbęs Vilius Ručinskas. Svetur įgytą patirtį virtuvės šefas viešbutyje taiko jau nuo vasaros pabaigos. Gėrimus prie patiekalų priderino pasaulio someljė elitui priklausantis, penkerius metus viešbutyje dirbantis Martynas Pravilonis.

Kviestinei publikai V. Ručinskas patiekė naujų patiekalų mini versijas. Svečiai skanavo karališkųjų krabų salotas, elnienos kapotinį, jūrų šukutes. Gurmanai galėjo įvertinti ikrų bei austrių meniu. Desertams patiektas medaus parfė, porterio alaus keksas, skrudintas baltojo šokolado ganašas bei juodojo šokolado putėsiai. Alkoholio nevartojantys svečiai galėjo rinktis kokteilius iš nealkoholinių kokteilių meniu.

Foto galerija.: new_000239677_0

2021 12 10 11:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt