penktadienis, spalio 30 d.
Praradusi kailių imperiją, mylimą vyrą ir sveikatą N. Veličkienė atrado, kas yra tikroji laimė
Alfa.lt

Turbūt nėra Lietuvoje žmogaus, kuris, prakalbus apie prabangius kailinius, neprisimintų Nijolės Veličkienės ir jos kūrinių, išgarsinusių Lietuvą visame pasaulyje. Nijolės kailiais puošėsi Rusijos estrados žvaigždės, o ant Margio ežero kranto įsikūrusioje sodyboje slapta atsipalaiduodavo garsiausi šalies politikai, sporto elitas ir užsienio atlikėjai. 25 metų išgarsėjusi kaip geriausia Sovietų Sąjungos siuvėja, moteris netruko susikrauti milijonus, tačiau tik praradusi viską – kelis dešimtmečius kurtą kailių imperiją, mylimą vyrą ir sveikatą – Nijolė atrado, kas yra tikroji laimė, šį antradienio vakarą 20 val. LNK laidoje „Bus visko“ atskleis 72 metų moteris.

Kai Nijolės tėtis pradėjo auginti nutrijas, ji negalėjo patikėti, kad iš kailio gali išeiti gražus drabužis, tačiau, pardavusi pirmąjį savo kūrinį, uždirbo tiek, kad galėjo nebedirbti pusę metų ir, kaip pati sako, pasidavė pinigams. Netrukus N. Veličkienės kurtais kailiniais puošėsi garsiausios Rusijos ir pasaulio žvaigždės, nuo Filipo Kirkorovo ir Alos Pugačiovos iki Toto Cutugno ir net Beyonce. Pinigų uždirbdavo tiek, kad iš salono juos turėdavo išnešti šiukšlių maišais.

„Tuomet buvo vadinamosios vagnorkės, tai po darbo pasiimdavome juodus polietileninius maišus, po darbo dienos į juos susikraudavome pinigus ir nešdavome namo skaičiuoti“, – verslo pradžią prisimena N. Veličkienė.

Nijolė buvo viena pirmųjų milijonierių, kaip pati sako, kūrė komunizmą Lietuvoje. Nepriklausomybės pradžioje, kai visus verslininkus puldinėjo nusikaltėliai, Nijolė jautėsi saugi, tačiau ne tik dėl to, kad verslininkės turtą bei gyvybę saugojo trisdešimt asmens sargybinių su ginklais, bet ir dėl to, kad Sovietų Sąjungoje buvo vakarinės mokyklos mokytoja ir, kaip vėliau paaiškėjo, jos mokiniai buvo nusikalstamų grupuočių vadeivos.

„Buvo tokie laikai, verslininkus reketavo, žudė. Kai pradėjo žudyti pačius nusikaltėlius, aš pagal pravardes visus prisiminiau. Jau dešimtoje klasėje jie buvo taip pat vadinami, tai Kot, tai koks Agurec, jie visi mano mokiniai buvo“, – laidoje „Bus visko“ pasakos N. Veličkienė.

Mažai kas žino, kad sostinės centre įsikūręs kailių salonas jau aštuoniolika metų nebepriklauso Nijolei. Šiandien moteris džiaugiasi kailių modernizavimo laboratorijos sėkme ir su skausmu prisimena etapą, kai spauda be jokio gailesčio narstė kailių imperijos griūtį. Po dešimt metų trukusių teismų iš lietuvės buvo prisiteista šešių milijonų eurų skola, kurios Nijolei nepavyko apsiginti. Tąkart garsi moteris atsitvėrė tylos siena, o šiandien laidoje „Bus visko“ prisipažins, kad tebuvo smulki žuvelė, suvalgyta galingo ryklio.

„Žinote, aš niekada neturėjau labai didelių finansinių smegenų, aš esu kūrėja. Man nepatiko didelės apyvartos, krūvos pinigų ir t. t. Ir žinote, Lietuva maža, mes esame smulkios žuvytės, buvau tiesiog suvalgyta galingo ryklio“, – skaudžiomis akimirkomis dalysis Nijolė.

Per dešimt metų Nijolė prarado viską, ne tik verslą ir namus, bet ir mylimą vyrą bei savo sveikatą. Profilaktiškai tikrindama savo sveikatą, Nijolė išgirdo šokiruojančią diagnozę – trečios stadijos gimdos kaklelio vėžys. Liga buvo pažengusi taip stipriai, kad nebegalėjo operuoti. Taikant chemoterapiją ir švitinimą, kaulai suiro taip stipriai, kad Nijolei net aštuonis kartus lūžo dubuo.

„Miegi lovoje ir jie sulūžta, galite įsivaizduoti? Nueini pas gydytoją, jis sako, jums ir vėl lūžo dubens kaulai. Dvejus metus vaikščiojau su ramentais. O dubens niekas negipsuoja. Tu neturi kaulų, todėl turi stiprinti raumenis. Skauda be proto, negali kojų pakelti, negali nieko, o vis tiek reikia“, – apie kovą su vėžiu pasakos Nijolė.

Nijolė didžiuojasi, kad net sunkiausiu metu nepraleido nė vienos dienos darbe. Pasislėpdavo, kai buvo labai blogai, ir visiems melavo, kad sveiksta. Meluodama kitiems, apgaudinėjo ir save. Niekada nepasidavė. Sako, gailestis sužlugdo žmogų ir yra įsitikinusi, kad visos ligos mums siunčiamos kaip pamokos.

„Aš manau, kad truputį gėda yra sirgti arba įsivaizduoti, kad tavęs niekas nemyli. Nes, vadinasi, tu pats nemyli. Jie tavęs nekenčia, vadinasi, tu pats kažko nekenti. Dėl visko kaltas pats žmogus. Esu įsitikinusi, kad ši liga man buvo atsiųsta tam, kad aš pakeisčiau savo gyvenimą“, – sako Nijolė.

Įveikusi onkologinę ligą, septyniasdešimt dvejų metų moteris kasdien maudosi šaltame ežere, atrado ekologinio ūkininkavimo džiaugsmą ir pradėjo kurti tvarią madą. Įkūrusi savo vardo kailių modernizavimo laboratoriją, N. Veličkienė senus, žvilgesį praradusius, nebemadingus kailius prikelia antram gyvenimui. Moteris naudoja savo sukurtus ir užpatentuotus atgaivinimo metodus, kad kailis atrodytų kaip naujas ir iš seno drabužio vos už kelis šimtus eurų gali pasiūti bet ką – nuo paltuko iki megztinio ar aksesuaro.

Kodėl, net praėjus aštuoniolikai metų po Danieliaus Veličkos mirties, Nijolė niekada nebeįsileido į savo gyvenimą naujo žmogaus, ar tiesa, kad su mirusiu vyru verslininkė kalba balsu ir kaip iš jo gauna atsaką? Ką Nijolė pakeistų, jei galėtų atsukti laiką atgal? Visa tai – jau šį antradienio vakarą laidoje „Bus visko“ su Gintare Gurevičiūtė 20 val. per LNK.

2020 10 06 18:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt