trečiadienis, liepos 15 d.
Prezidentė tuščiai eikvoja jėgas?
tiesa.com

Konstitucinis Teismas Seimo rinkimų rezultatų neanuliavo, sakykime, įvedė šiokių tokių korekcijų. Atrodo, vienas klausimas jau išspręstas – naujasis Seimas nėra totaliai nupirktas. Tik iš dalies nupirktas.

Tačiau antras klausimas – nauja valdančioji koalicija – tikrai nėra išspręstas ir kol kas nedaug ženklų, jog greitai turėsime naują Vyriausybę.

Dalia Grybauskaitė sako, kad Konstitucinio Teismo sprendimas patvirtino prielaidas, jog kai kurie Darbo partijos nariai nesąžiningai laimėjo rinkimus. Ir tokiu būdu prielaida, jog visa Darbo partija yra nesąžininga, nesilaikanti taisyklių politinė organizacija, dar labiau tvirtinasi. Nepanašu, jog nedaug kol kas šnekanti Prezidentė būtų pakeitusi poziciją dėl Darbo partijos valdančiojoje koalicijoje.

Tuo tarpu potencialus premjeras Algirdas Butkevičius neatsitraukia ir tuo sulaukia vis daugiau simpatijų, esą koks jis tvirtas. Nesitraukia toliau formuodamas tokią valdžią, kokią įsivaizdavo iki rinkimų ir kokia natūraliai susiklostė sužinojus pirmuosius rezultatus. Ir toliau teigia, kad Prezidentė D.Grybauskaitė turi tiesiog susitaikyti su susiklosčiusia padėtimi, su rinkėjų valia ir negali ignoruoti to, ką jai siūlo A.Butkevičius – koalicijos su darbiečiais, paksistais, o dabar – dar ir lenkais.

Prezidentė nėra ta, kuri lengvai nusileidžia. Naujoji valdančioji koalicija dėl tokio jos spaudimo gniaužiasi į kietesnį kumštį. Kuo Prezidentė labiau spaudžia, tuo koalicija labiau spaudžia Prezidentę. Perspaudimas greičiausiai labiausiai tarnauja ne kam kitam, o Darbo partijai. Juk tik savimi pačiais bepasitikintys lietuviai visada labiausiai myli nuskriaustuosius. Kad ir kokių šunybių jie būtų pridarę anksčiau.

Tuo tarpu niekas geriau negali sukompromituoti asmens ar institucijos nei jis pats ar jos vadovai.

Greičiausiai tas sugromuliuotas ir galiausiai išspjautas kąsnis iš šviežiai suburtos valdžios galiausiai būtų toji pati Darbo partija.

Nors Viktoras Uspaskichas aršiai kovoja dėl Darbo partijos vietos valdžioje, jis pats ir „palaidotų“ savo partiją. Vertikalė be stiprių pamatų nesilaiko. Arba jei laikosi, tai svyruoja svyruoja ir galiausiai vis tiek nugriūna.

Darbo partijoje nieko nevyksta be jo lyderio valios. Kitokių, nepaklūstančių jam žmonių, šioje partijoje tiesiog nėra. Kiek ilgai nesusikompromitavę galės dirbti žmonės, kuriuos visus už virvučių tampys vienas Uspaskichas?

Pats Uspaskichas nepasitiki nei vienu socialdemokratu, išskyrus A.Butkevičių. Juo taip pat niekas nepasitiki, išskyrus jo paties partiečius, dabar jau kone tiesiogiai priklausančius nuo jo valios. Ar galima pasitikėti žmogumi, kuris vieną dieną prisiekia neiti į Seimą ir nedalyvauti valdžioje, po kelių dienų keičia nuomonę, meta lauk europarlamentaro mandatą ir grįžta Lietuvos Seiman? Šitai vieną kartą jį parklupdė. Ir nėra nei vienos prielaidos, kodėl taip negalėtų atsitikti antrąsyk.

2012 11 20 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt