antradienis, liepos 5 d.
Priežastis, dėl kurios B. Willisas baigė aktoriaus karjerą: kas yra afazija?
Alfa.lt
Scanpix
Bruce`as Willisas

Trečiadienį Bruce'as Willisas paskelbė, kad pasitraukia nuo vaidybos, kai jam diagnozuotas bendravimo sutrikimas afazija, skelbia Nypost.

Buvusi aktoriaus žmona Demi Moore paskelbė pranešimą, kad sulaukęs 67 metų, B. Willisas išeina į pensiją.

„Nuostabiems Bruce'o gerbėjams, kaip šeima, norėjome pasidalinti, kad mūsų mylimasis Bruce'as turėjo tam tikrų sveikatos problemų ir jam neseniai buvo diagnozuota afazija, kuri turi įtakos jo pažintiniams gebėjimams“, – instagrame pasidalijo 59 metų D. Moore. „Dėl to Bruce'as pasitraukia nuo karjeros, kuri jam reiškė tiek daug“.

Pranešime nepateikta daugiau informacijos apie filmo „Die Hard“ žvaigždės būklės tipą ar priežastis.

Tačiau naujausiuose pranešimuose teigiama, kad Williso sveikatos problemos nėra naujos. Šaltinis pasakojo, kad aktorius pastaruoju metu filmavimo aikštelėse naudojo „ausines, padedančias geriau girdėti“ ir kad „vis sunkiau buvo dirbti su juo“.

„Visa komenda žinojo, kad Bruce'as turi problemų“, – pridūrė šaltinis. „Visi žinojo, visi aktoriai. Jo šeima įsitraukė, jie persikėlė į jo namus, kad juo pasirūpintų“.

Afazijai pasireiškia sunkumais bendrauti ir suprasti pokalbį. Ji atsiranda dėl smegenų kalbos centro sužalojimo – dažniausiai dėl neurologinės ligos, insulto, smegenų auglio ar kraujavimo. Remiantis Nacionaliniais sveikatos institutais, diagnozė patvirtinama naudojant MRT arba kompiuterinę tomografiją.

Liga pasireiškia, kai žmogus šneka nerišliai arba gali kalbėti tik trumpomis frazėmis. Specifiniai sužalojimai gali sukelti labai ribotus simptomus, pvz., nesugebėjimą prisiminti daiktų pavadinimų arba pakartoti žodžio, kurį išgirdo.

Afazijos gydymas prasideda išsiaiškinant pagrindinę simptomų priežastį, kuri gali išnykti natūraliai, kai tie sužalojimai išgyja, net ir be gydymo.

Kitiems, ypač sergantiems neurodegeneracine liga, tokia kaip Alzheimerio liga, afazijos požymiai gali būti progresuojantys. Tiems, kurių afazija užsitęsia, nepaisant priežasties, dažniausiai rekomenduojama kalbos terapija.

„Mes išgyvename tai kaip stipri šeima ir norėjome pritraukti jo gerbėjus, nes žinome, kiek jis jums reiškia, kaip ir jūs jam“, – rašoma šeimos pareiškime, kurį taip pat pasirašė suaugę vaikai. B. Willisas ir D. Moore, taip pat jo dabartinė žmona Emma Heming Willis (43 m.) ir jų dvi jaunos dukros.

2022 03 31 14:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt