ketvirtadienis, sausio 27 d.
R. Ščiogolevaitės skyrybų dramoje – nauja atlikėjos pergalė teisme
Dominykas Griežė
Organizatorių nuotr.
R. Damijonaitis ir R. Ščiogolevaitė

Pikantiškoje ir daug dėmesio sulaukiančioje atlikėjos Rūtos Ščiogolevaitės ir Rolando Damijonaičio skyrybų dramoje – naujas siužeto vingis. Teismas ketvirtadienį pripažino, kad R. Damijonaičiui pagrįstai skirtas įspėjimas dėl nustatytos bendravimo su atžalomis tvarkos nesilaikymo – kaip paaiškėjo, nors teismo sprendimu vyras buvo įpareigotas nustatytu laiku rūpintis vaikais ir bendrauti su jais, R. Damijonaičiui tas ne visada pavykdavo.

Anot teisėjų, vyras pagrįstai dar rugsėjį buvo perspėtas, kad privalo laikytis metų pradžioje nustatytos bendravimo su atžalomis tvarkos, nors R. Damijonaitis bandė įrodyti, kad be pagrindo sulaukė teismo pagrūmojimo.

Nemaloni R. Damijonaičiui istorija prasidėjo po to, kai pati atlikėja antstoliui pateikė duomenis, jog oficialus sutuoktinis nesilaiko nustatytos tvarkos ir neranda laiko rūpintis vaikais – keletą kartų neatvyko pas vaikus arba nebendravo su viena iš atžalų, kartą vaikus namo pristatė vėliau, nei jam priklausė. Aiškėja, kad žinomos atlikėjos žiniasklaidai apie sutuoktinį skelbiami teiginiai, kad keturiomis atžalomis tenka rūpintis vienai, gal ir nėra iš piršto laužti – kaip teismui nurodė R. Ščiogolevaitė, kai tėvas su vaikais pagal nustatytą tvarką nebendrauja, nukenčia atžalų poreikiai, jai vienai reikia rūpintis maisto vaikams ruošimu, laisvalaikio leidimu ir kitais dalykais.

Bendravimo su vaikais tvarką teismas nustatė 2021 m. sausio pabaigoje, tuo tarpu R. Damijonaitis šios tvarkos nesilaikė kovo ir balandžio mėnesiais. Iš viso nustatyti penki atvejai, kai vyras pas vaikus tiesiog neatvyko, laiku negrąžino ar kitaip pažeidė nustatytą tvarką, už kiekvieną tokį atvejį grėsė bauda iki 300 eurų.

Balandžio pabaigoje R. Ščiogolevaitė duomenis apie tai, kad sutuoktinis nevykdo teismo nustatytų įpareigojimų, perdavė antstoliui Arminui Naujokaičiui, o pastarasis kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą, prašydamas teismo nutarimo nevykdančiam vyrui skirti baudą. Teismas praėjusį rugsėjį antstolio prašymą tenkino iš dalies – baudos dar neskyrė, tačiau paskyrė R. Damijonaičiui įspėjimą dėl teismo nustatytų įpareigojimų nevykdymo.

Teisme vyras teigė, kad jog teismo nutartį dėl bendravimo su vaikais tvarkos vykdo, jo veiksmuose nėra piktybiškumo. Tačiau jis gyvena kitame mieste, dirba puse etato, griežto darbo laiko nėra, o kadangi užsiima klientų paieška, tenka derintis prie jiems patogaus laiko. Pasak R. Damijonaičio, jei atsisakytų darbų dėl bendravimo tvarkos, neuždirbs lėšų, reikalingų vaikų išlaikymui.

Vyras tai pat teigė, kad nustatytas bendravimo su viena iš dukrų laikas yra itin nepatogus – per trumpas, kad būtų galima su vaiku kažkur nuvykti.

Tačiau teismo metu paaiškėjo, kad kai kurie R. Damijonaičio motyvai, kodėl jis nelankė vaikų nustatytu metu, gan silpni – kartą vyras pas atžalą neatvyko, nes įdomiai jautėsi, o kitą kartą susitikimą su vaikais praleido, nes tuo metu turėjo konsultaciją.

Pirmos instancijos teismo paskirtą įspėjimą R. Damijonaitis apskundė Vilniaus apygardos teismui, teigdamas, kad buvo įspėtas nepagrįstai. Tačiau Vilniaus apygardos teismas gruodžio 9 d. atmetė vyro skundą – anot teismo, R. Damijonaitis išties nepateikė jokių įrodymų, kad turėjo pagrindą nesilaikyti nustatytos bendravimo su vaikais tvarkos, o jei bendravimo su dukra laikas nėra patogus, galima kreiptis į teismą ir prašyti jį pakeisti, tačiau ne ignoruoti nustatytą tvarką.

Pastarasis teismo sprendimas – kad ir smulkmena, bet galimai palanki R. Ščiogolevaitei, siekiant skyrybų byloje parodyti, kas šeimoje labiau rūpinasi atžalomis.

Karas su anytomis

Šiais metais itin didelio dėmesio sulaukiančiose R. Ščiogolevaitės ir R. Damijonaičio skyrybose toks siužeto posūkis – ne pirmasis; spalio pradžioje paaiškėjo, kad žinoma atlikėja yra žengusi netradicinį žingsnį ir padavusi į teismą dėl vaikų išlaikymo ne tik sutuoktinį, bet ir šio motiną.

Nors susituokusios poros dažnai ginčijasi dėl vaikų išlaikymo ar turtų dalybų, įtraukti į šiuos procesus ir vienos pusės tėvus – ne toks dažnas reiškinys. Alfa.lt buvo pirmasis portalas, pranešęs šią naujieną ir susisiekęs su R. Ščiogolevaite, tačiau moteris tąkart teigė nemananti, kad vertėtų kalbėti apie tai, kodėl į teismą padavė ne tik vyrą, bet ir jo motiną.

„Man atrodo, kad nereikia čia jokio komentaro. Nereikia, žinokit, paskui prikomentuoja tokių nesąmonių“, – sakė R. Ščiogolevaitė.

Atlikėja tuomet taip pat negailėjo karčių žodžių kol kas esamam sutuoktiniui, iš pradžių pasiūliusi jam paskambinti, tada pridūrusi, kad pastarasis daug meluoja. „Paskambinkit pačiam tėveliui ir paklauskit, nes jis tiek prišneka melų, kad paskui neužteks jums straipsnio, kad paneigčiau visus melus“, – sakė R. Ščiogolevaitė.

Dėl finansinių klausimų į teismą besikreipusi R. Ščiogolevaitė anksčiau žiniasklaidai yra teigusi, kad penkių vaikų išlaikymas ir auginimas – gan sudėtingas dalykas: vaikų priežiūra, pomėgiai ir būreliai reikalauja ir pinigų, ir laiko.

2021 12 09 17:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt