šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Radikaliausios taupymo priemonės
tiesa.com

Jungtinėje Karalystėje paskelbtas valstybės išlaidų mažinimas, dėl kurio apie 500 tūkst. valstybės tarnautojų per artimiausius 4 metus neteks darbo. Kai kurių valstybės įstaigų biudžetai sumažės net ketvirtadaliu.

Teigiama, jog tai radikaliausi biudžeto apkarpymai Britanijoje per 30 metų. Per trylika leiboristų valdymo metų britų valstybės išlaidos vis didėjo. Šiandieninis iždo kanclerio George‘o Osborne‘o pranešimas apie visuotinę išlaidų peržiūrą nebuvo netikėtas: konservatorių ir liberalų demokratų koalicija jau anksčiau ėmėsi mažinti socialines išmokas ir peržiūrėti sveikatos apsaugos finansavimą.

Tačiau dabar skelbiamos priemonės neturi precedento: per 4 metus valstybės išlaidos sumažės 83 milijardais svarų.

Nė viena sritis neišvengė karpymų: išlaidos gynybai sumažės aštuoniais procentais ir šalis atsisakys naujo, jau pradėto statyti lėktuvnešio. Ypač negailestingai bus karpomos socialinės išmokos ir pašalpos, o išlaidos valstybės subsidijuojamam būstui, vadinamiems municipaliniams namams, sumažės perpus. Be to, gavę valstybinį būstą žmonės nebegalės ten gyventi visą gyvenimą, o turės nuolat įrodyti, kad jiems tokia parama vis dar būtina.

Mažindama išlaidas, vyriausybė stengiasi sumažinti biudžeto deficitą ir valstybės skolą, kuri per pastaruosius trejus metus Britanijoje pasiekė ankščiau nematytą lygį.

2010 10 20 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt