trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Rajonų tarybos nuo skurstančiųjų nusuko £ 67mln.
tiesa.com

Šeimų, prašančių socialinės pagalbos, skaičius Anglijoje didėja nepaisant to, kad rajonų tarybos nesugeba išleisti socialinei gyventojų apsaugai skirtų lėšų. Projektas, kuriuo siekiama padėti skurstančioms šeimoms patiria chaosą, nors tarybos, turėjusios suteikti paramą labiausiai pažeidžiamiems žmonėms, vis dar neišleido £ 67 mln, rašė theguardian.com.

 Pagal naują socialinės paramos projektą, vyriausybės skirti £ 136 mln. dar iki sausio pabaigos turėjo būti padalinti skurstantiesiems. Pusė vietinių valdžios institucijų išleido mažiau nei 40 proc. joms skirtų pinigų.

Labiausiai pažeidžiamos šeimos, kurioms gręsia badas ar būsto netektis, gali kreiptis į rajono tarybą ir prašyti finansinės paramos. Per pastaruosius metus 4 iš 10 prašančiųjų finansinės paramos bei socialinių lengvatų, jų negavo, nepaisant turimų įrodymų, kad dauguma jų neturėjo nei cento pragyvenimui bei negavo vyriausybės skiriamų pašalpų. Kai kuriose šalies dalyse tarybų pagalba skiriama vos 1 iš dešimties skurstančiųjų.

Paskolų ir teisinių konsultacijų biuro „Citizens Advice“ vadovas Gillianas Guy‘us portalui theguardian.com sakė, jog nesulaukę pagalbos ten, kur turėtų ją gauti, piliečiai verčiami pasitikėti sukčiais ir paskolų rykliais. „Kuomet vyriausybės sudaryta socialinės apsaugos sistema nepasitvirtina, žmonės lieka be maisto ant stalo. Kai kurie neišgali sumokėti nuomos ar neturi elektros. Jie dažnai sutrinka, nes nebežino, kur kreiptis ir jaučiasi išduoti valdžios. Kad išlaikytų stogą virš galvos ir nemirtų badu, jie priversti atsigręžti į nevalstybines institucijas“, - kalbėjo G. Guy‘us.

Teisininkas pridūrė, kad į juos dažnai kreipiasi žmonės, nesuprantantys, kodėl darbo biržoje ir rajonų taryboje jiems nebuvo suteikta pagalba. Viltį praradę piliečiai ieško iš kur gauti pinigų ir taip dažnai pakliūva į sukčių pinkles ar kreipiasi į maisto bankus.

Nevyriausybinės organizacijos, teikiančios paramą skurstantiems, gali skirti maisto produktų ar apsipirkimo prekybos centruose čekių, tačiau ne finansinę paramą. Nors labdaros organizacijos ir ministrai įspėjo rajonų tarybas dėl netinkamo lėšų paskirstymo, jokių veiksmų nebuvo imtąsi. Nežinoma, kur buvo išleisti skurstantiems skirti pinigai, tad vyriausybė skatinama perskirstyti finansavimą vietos valdžios institucijoms arba griežčiau kontroliuoti jų veiklą.

2014 04 21 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt