trečiadienis, sausio 27 d.
Ramių belgų karalystėje laimi vis tie patys
tiesa.com

Kur priešrinkiminė įtampa? Kur ta intriga, kas laimės, kas pralaimės? Įtampos nėra. Tiesiog nėra. Rinkimų debatuose, kurie persikėlė į visas televizijas, pagrindinis penketukas atrodo ramūs kaip belgai. Viskas aišku? Aišku. Visų pagrindinių partijų koalicinis potencialas, kaip pasakytų gudrūs analitikai, yra begalinis. Jis tolygus tam, kiek mainais už vieną kitą originalesnę idėją ar šiokį tokį principą gali gauti valdžios.

Žmonės sako, kad dabartinė valdžia Pakso išsigando. Prie rinkimų, mat, neprileido. Bet Rolandas Paksas jau seniai nebėra intriga nei rinkėjams, nei pačiai partijai. Partijai Paksas – išvis tik balastas, kuris laikosi prisikabinęs, bet iš jo naudos nėra, nes tik pykčio akmenų pilnas. Beje, net ir jais nebesimėto, o Valentinas Mazuronis kalbasi su kitais partijų lyderiais kaip savosios partijos galva ir labai gerai jaučiasi. Jaučiasi pagaliau esąs sisteminis. Priimtas į gretas. Nebe marginalas.

Įtampą gali sukelti arba labai aštri opozicija, arba tie, kurie eina prieš sistemą. Tokie buvo. Klonio gatvės veikėjai. Bet jų neštas gaivališkas, vis dėlto reikalingas ir pateisinamas nepasitenkinimas egzistuojančia sistema, visa neteisybe ir kitomis blogybėmis, trukdančiomis žmogui Lietuvoje pasijusti žmogumi, ištirpo vidinėse rietenose. Iš pradžių susipyko dėl pavadinimo, paskui – dėl reputacijos, galiausiai – dėl svarbos partijos sąraše.

O pagrindiniai dabar tik lankstosi. Tai rinkėjams, tai rėmėjams. Nueina visas penktetukas pas pramonininkus į konferenciją ir, gavę žodį, dėkoja: „Ačiū, kad viską taip aiškiai surašėt. Dabar mes žinosim, ką daryti. Jūsų surašytos idėjos mums kone papunkčiui suguls į programas.“

Jei ir kilo kam abejonių, tai nebent V.Mazuroniui. Dėl progresinių mokesčių. Bet su tais mokesčiais, žinot, kaip būna – prieš rinkimus meldžiasi progresui, o po rinkimų – „mes priklausome koalicijai, vieni nieko nesprendžiam“.

Net aštriausi klausimai, kurie turėtų liudyti apie partijų vertybes, jau yra nugludintais kampais. Sakot, naujoji atominė elektrinė – tas klausimas, dėl kurio kertasi ietys? Nieko panašaus. Ar jūs girdite daug oponuojančių balsų, nors prieš VAE esą pasisako net dvi pagrindinės politinės partijos? Palyginkime, koks karas vyko per praėjusius rinkimus dėl LEO.lt su tuo, kas vyksta dabar. Panašu tik viena – konservatoriai ir socialdemokratai susikeitė vietomis. Objektas – irgi iš esmės tas pats, bet socialdemokratai net nelabai turi galimybių sakyti, kad štai, žinot, mes prieš atominę, nes jie nėra prieš atominę. Juk naujos atominės statybą, tiesa, tik kitose rankose, tie patys žmonės gynė lyg liūtai prieš kelerius metus.

Tad, nori nenori, bet stebint tai, kaip vyksta pagrindinių politinių partijų lyderių bendravimas, jautiesi lyg patekęs į suokalbio pinkles. Suokalbio dėl valdžios.

2012 09 25 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt