šeštadienis, liepos 4 d.
Referendumas: naujausios žinios (nuolat atnaujinama)
tiesa.com

Birželio 23 dieną Jungtinė Karalystė balsuoja istoriniame referendume, kurio rezultatų nekantriai laukia visas pasaulis.

Pritariančiųjų atotrūkis

„The Independent“ iš karto po 14 valandos paskelbė naujausios britų apklausos, atliktos internetu duomenis. Jie rodo, kad už išlikimą ES pasisako 55 proc. britų. Tai kol kas didžiausias skirtumas tarp „už“ ir „prieš“ stovyklų.

Apklausą atliko bendrovė „The Populus Poll“.

Pastebima ir tai, kad daugumos apklausų rezultatai rodė nors ir nedidelę, tačiau ES šalininkų persvarą prieš norinčius pasitraukti.

Stato už išlikimą

Šis referendumas yra daugiausiai dėmesio sulaukęs įvykis lažybų bendrovėse. Į jas įsitraukę žmonės už statymus paklojo daugiau nei 40 mln. svarų sterlingų, 70 proc. lažinasi, kad Didžioji Britanija išliks ES.

„Pencilogate“

Įtarūs britai ragina balsuoti einančius žmones pasirūpinti rašikliais – esą rinkimų apylinkėse prie balsadėžių yra padėti tik pieštukai, skirti išreiškiamos nuomonės pažymėjimui.

manchestereveningnews.co.uk primena, kad pieštuku padarytą užrašą galima lengvai nutrinti ir pakeisti, todėl ir ragina biuletenį žymėti nenusitrinančiu rašikliu. O jeigu jau neturės iš ko rinktis, tai jų prašoma „taip“ arba „ne“ pieštuku pažymėti taip stipriai spaudžiant, kad žymė matytųsi net nutrynus.

Ši sąmokslo teorija jau pakrikštyta „pencilgate“ – aliuzija į slaptus valdžios susitarimus prisimenant Watergate’o skandalą JAV 1970 metais.

Auga svaro sterlingo kursas

Augant tikimybei, jog Jungtinė Karalystė nubalsuos pasilikti Europos Sąjungoje, pasaulinėse biržose pakilo svaro vertė

Vokiečių pažadas

Vokiečiai prižadėjo nesijuokti iš Prico Čarlzo ausų, jei Jungtinė Karalystė liks Europos Sąjungos sudėtyje.

Savo balsą atidavė ir Gibraltaro Ministras Fabian Picardo su žmona Silvia. Gibraltare referendumą stebi Ispanijos naujienų tarnybos.

Paskutinės nuomonių apklausos rodo, jog referendumo rezultatai yra sunkiai nuspėjami.

Atėjęs balsuoti Nigelas Faragas juokavo, kad dar nėra apsisprendęs, kurią pusę palaikyti.

Savo balsą jau atidavę ir Davidas Cameronas.

2016 06 23 18:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt