trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Referendumas – tik politinis žaidimas: net agitatoriai netikėjo sėkme
tiesa.com

Į dienos šviesą iškyla vis daugiau detalių, susijusių su prieš tris mėnesius įvykusiu referendumu dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Po referendumo atsistatydinusio šalies premjero Davido Camerono komunikacijos direktorius seras Craigas Oliveris atskleidė, jog buvęs jo viršininkas norėjo išlikti poste net ir gyventojams nubalsavus už pasitraukimą iš ES. Tačiau politikas suprato, jog toks jo sprendimas laikytis posto prilygtų savižudybei.

Savo knygoje „Išlaisvinti demonai: „Brexit“ istorija“ („Unleashing Demons: The Inside Story Of Brexit“)

C. Oliveris taip pat pasakoja apie konfrontaciją tarp D. Camerono ir tuometinės vidaus reikalų ministrės Theresos May, kuri vėliau tapo jo įpėdine.

Viešųjų ryšių specialistas tikina, kad ši politikė vienintelė išliko rami tvyrant suirutei iš karto po referendumo, o iki jo tyliai palaikė pasitraukimo idėją ir taip nuvylė savo bendrapartietį D. Cameroną, kuris ją net pavadino „priešo agente“.

Kitas jo bendrapartietis Borisas Johnsonas irgi nuvylė konservatorių D. Cameroną. Esą jis apie savo sprendimą remti pasitraukimo iš ES kampaniją priėmė per kelias minutes ir kolegą apie tai informavo SMS žinute, nors prieš tai tikino, jog palaikys išlikimo ES šalininkus.

„Atrodė, kad jį kamuoja vidinis susipriešinimas, bet B. Johnsonas buvo įsitikinęs, kad britai iš ES nesitrauks“, – pasakojo C. Oliveris, penkerius metus praleidęs aukščiausios valdžios sluoksniuose.

Th. May: „Mes nepaliekame Europos“

Rytų Londone užmuštas vyras – imigrantas

2016 09 25 09:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt