ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.

Notice: Undefined offset: 0 in /home/alfa/subdomains/tiesa/straipsnis.php on line 271
Reikšminga savaitė Britanijoje: tai įvyko pirmą kartą nuo 1882-ųjų
tiesa.com
Pexels.com

Britanija pirmą kartą nuo 1882-ųjų visą savaitę elektros energijai išgauti nenaudojo anglies. Šis šaliai ir pasauliui itin reikšmingas įvykis – didelis žingsnis švaresnės energijos ir mažesnės oro taršos link, rašo Theguardian.com.

Paskutinis šalyje anglimi varomas elektros generatorius savaitei išjungtas buvo gegužės 1 d. 13.24 val.  Pasak Nacionalinės elektros sistemos operatoriaus, visą savaitę Anglijoje, Škotijoje ir Velse elektra buvo išgaunama iš kitų mažiau aplinkai taršių išteklių.

Anglimi varomo elektros jegainės Jungtinėje Karalystėje atsirado 1882-aisiais ir nuo tada tai buvo pagrindinis ir elektros energijos gamintojas. Šiuo metu jos energijos sistemoje yra naudojamos kaip atsarginės elektrinės, kurios įjungiamos esant dideliam elektros energijos poreikiui. Tačiau dėl vis stiprėjančių reikalavimų elektros energijai išgauti naudoti atsinaujinančius išteklius, tokius kaip vėjo energija, anglimi kūrenamos elektrinės naudojamos vis rečiau. O tai – puikus dalykas siekiant sumažinti oro taršą ir sulėtinti klimato kaitos procesus. 

Prie spartesnio perėjimo prie atsinaujinančių išteklių elektros energijai gaminti prisidėjo ir smarkiai pakilusios tarptautinės anglies kainos.

Anglies deginimas elektros energijai išgauti, kaip teigiama, yra nesudarinamas su bandymais sulėtinti katastrofinę klimato kaitą. Jungtinės Karalystės valdžia įipareigojo iki 2025-ųjų atsisakyti visų anglies elektrinių.

Pasak Klimato kaitos komiteto, anglies energijos naudojimo sumažinimas nuo 2013-ųjų stipriai prisidėjo prie elektrinių išskiriamų pavojingų dalelių sumažėjimo aplinkoje.

2019 05 14 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt