antradienis, rugpjūčio 3 d.
Režisierius A. Blaževičius kuria antrąjį filmą: pasirodys jau kitų metų pradžioje
Alfa.lt

Lietuvių režisierius Andrius Blaževičius kuria antrąjį savo filmą „Runner“ (Liet. Bėgikas), skelbia Filmneweurope.com.

Lietuvių ir čekų produkcijos filmas, kuris anksčiau buvo pavadintas „Paralysis“ (Liet. Paralyžius), buvo pristatytas liepos 6 d. kaip programos „Karlovy Vary Eastern Promises“ dalis.

Filmas buvo filmuojamas praėjusią vasarą Lietuvoje. Filmą planuojama baigti iki vasaros pabaigos.

Režisierius pasakojo, kad filme rodomas 24 valandų laikotarpis. Pagrindinė veikėja Marija ieško savo vaikino, kuris dingo per psichozinį epizodą. Ji visame mieste vejasi atsitiktines užuomenas. „Bėgikas“ - filmas apie pasiaukojimą, meilę ir laisvę.

Pasak prodiuserių, režisierius buvo susidomėjęs, kaip susikerta dvi šios temos ir kaip jos kyla iš atsakomybės ir pasiaukojimo kitoms temoms. Dėl agresyvios Rusijos užsienio politikos, Sovietų ir modernios Lietuvos mąstymo konfliktas, režisieriaus nuomone, yra svarbus kaip niekad anksčiau. Dėl vis dar Lietuvoje egzistuojančio streotipo, kad moteris yra „silpnoji lytis“, pasirinkimas pagrindinę veikėją paskirti būtent moterį filme apie laisvę, buvo svarbus. Meilės tema filme yra svarbi šiuolaikiniam vyrui.

Pagrindinius veikėjus vaidina aktoriai Gelminė Glemžaitė, Marius Repšys, Žygimantė Jakštaitė ir Valentinas Krulikovskis.

Filmas gavo 500 tūkst. eurų paramą iš "Lietuvos filmų centro". 

Filmą kito teatruose planuojama rodyti jau 2021 m. pradžioje.

2020 07 11 12:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt