antradienis, rugpjūčio 4 d.
Riaušininkai nusiaubė Totenhamo rajoną Londone (video)
tiesa.com

Šeštadienio vakarą Totenhamo rajonas Londono šiaurėje virto karo zona. Šimtai žmonių susirinko prie policijos nuovados ir reikalavo paaiškinimų, kokiomis aplinkybėmis buvo nušautas 29 metų vyras. Pareigūnai lauke nepasirodė ir minia įsisiautėjo – 200 žmonių niokojo Totenhamo gatves, sudegino du policijos automobilius, autobusą, keletą namų, apiplėšė daugybę parduotuvių.

Riaušės kilo Enfildo Haistryte (Enfield High Street). BBC duomenimis, su policija susirėmė apie 200 jaunuolių. Jie pareigūnus atakavo viskuo, kas pasitaikė po ranka, o vėliau ėmė niokoti gatvėje įsikūrusias parduotuves ir kavines.

Policija sekmadienį pradėjo didelio masto tyrimą ir sieks išsiaiškinti riaušių kurstytojus bei aktyviausius dalyvius. Kitą rytą po susirėmimų policijos nuovadose buvo apklausinėjami mažiausiai penki asmenys. Pareigūnams chuliganus turėtų padėti nustatyti ir daugybė vaizdo įrašų. Kai kurie parduotuves niokoję ir plėšę jaunuoliai net nesivargino slėpti savo veidų.

Riaušės prasidėjo šeštadienį vakare ir tęsėsi iki sekmadienio ryto. Per susirėmimus su chuliganais buvo sužeisti 26 policininkai. Sekmadienį visame Londone buvo sustiprintas patruliavimas, nes buvo pasirodę pranešimų, kad riaušininkai gali susirinkti ir sekmadienio vakarą.

Pretekstu riaušėms tapo ketvirtadienį įvykęs susišaudymas, per kurį policija nušovė 29 metų Marką Dugganą. Pareigūnai praneša, kad sulaikytasis priešinosi suimamas, paleido kulką į policininką. Tada, anot oficialių šaltinių, pareigūnas du kartus šovė į M.Dugganą. Vyras mirė įvykio vietoje.

Žuvusiojo šeima pareiškė, kad jų giminaičiui buvo įvykdyta egzekucija ir reikalavo atsakymo iš policijos, kodėl M.Dugganas buvo nušautas važiuodamas taksi. Savo ruožtu policijos atstovai pranešė, kad šeima viešoje erdvėje skleidžia daug netikslios informacijos ir ragino palaukti tyrimo pabaigos.

2011 08 07 21:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt