šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Rinkėjai sprendžia Škotijos likimą (nuolat pildoma)
tiesa.com

Po ilgai trukusių referendumo kampanijų ir šimtų politikų viešųjų kalbų bei derybų, Škotijos referendumas dėl nepriklausomybės prasidėjo. Apklausų duomenys rodo, kad škotai nėra visiškai apsisprendę, tad šalies likimas šiandien gali pakrypti bet kuria linkme.

8:00 Prasidėjo referendumas dėl Škotijos atsiskyrimo nuo Jungtinės Karalystės.

Dalies rinkėjų apklausa prieš balsuojant už ar prieš, parodė, jog pasirengusių nesutikti su nepriklausomybe – šiek tiek daugiau. Tačiau taip pat priskaičiuojama nemažai vis dar neapsisprendusių rinkėjų, todėl referendumo rezultatą nuspėti sunku.

Škotijos nepriklausomybė: kas laukia mūsų?

11:05 Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas prisipažino esantis sunerimęs, kad šalis netrukus gali subyrėti. Jei Škotija nubalsuos už atsiskyrimą, ministras pirmininkas greičiausiai jaus spaudimą atsistatydinti. Pats premjeras to daryti neketina. „Šiuo metu ne mano vardas užrašytas ant balsavimo biuletenių. Kalbame apie Škotiją. Mano likimas bus sprendžiamas per rinkimus. Tai nutiks pakankamai greitai“, - portalui independent.co.uk sakė premjeras.

Referendumo išvakarėse nepriklausomybės šalininkai ir priešininkai pasakė paskutines savo kalbas ir paskatino Škotiją apsispręsti.

11:48 Tikimąsi, kad į referendumą savo nuomonę pareikšti atvyks 4,285,323 rinkėjų.

13:21 Rinkimų komisija pranešė, jog referendumo rezultatai bus pranešti rugsėjo 19 d. rytą tarp 06:30 ir 07:30 valandų.

Balsuoti referendume gali:

16-kos metų sulaukę Škotijos piliečiai.

Škotijoje gyvenantys Didžiosios Britanijos piliečiai.

Škotijoje gyvenantys Europos Sąjungos piliečiai.

Gyventojai, turintys Škotijos rezidento statusą.

2014 09 18 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt