trečiadienis, birželio 3 d.
Rinkimai JK: laimėjo konservatoriai, tačiau partija prarado daugumą parlamente
tiesa.com

Baigiant skaičiuoti Jungtinėje Karalystėje balsavusiųjų balsus aiškėja, kad išankstinius 2017-ųjų Parlamento rinkimus ir vėl laimės valdantieji konservatoriai, tačiau jie gali netekti absoliučios daugumos.

Toks scenarijus po kampanijos, aptemdytos dviejų pražūtingų teroro išpuolių, taps skaudžiu smūgiu Th.May lyderystei ir Londono pozicijoms per artėjančias derybas dėl Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Balsavusių rinkėjų apklausa, atlikta agentūros NOP ir „Ipsos MORI“ transliuotojų BBC, ITV ir „Sky“ užsakymu, rodo, kad Th.May Konservatorių partijos mandatų skaičius 650 vietų Bendruomenių rūmuose gali sumažėti nuo 330 iki 314. Daugumą užtikrina mažiausiai 326 vietos.

Paskutiniais duomenimis, Konservatorių partija Parlamente užsitikrino 310 vietų ir prarado 11, o leidoristai – 258, gaudami 28 naujas vietas.

Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija, vadovaujama kairuoliškų pažiūrų Jeremy Corbyno, tikriausiai padidins turimų mandatų skaičių nuo 229 iki 266, rodo apklausa.

Tuo tarpu opozicinės Leiboristų partijos lyderis Jeremy Corbynas pareiškė, kad Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May dėl prarastų mandatų turėtų atsistatydinti.

Th.May „neteko konservatorių mandatų, balsų, paramos ir pasitikėjimo“, sakė J.Corbynas.

„Manyčiau, to pakanka atsistatydinti“, – salė leiboristų lyderis, kuris buvo perrinktas į parlamentą Londono Šiaurės Islingtono apygardoje.

Kai tik buvo paskelbtos šios prognozės, svaro kursas patraukė žemyn.

Balsavietės visoje Britanijoje užsidarė 22 val. vietos laiku. Balsų skaičiavimas prasidėjo iškart po to, o pirmųjų rezultatų laukiama penktadienį paryčiais.

2017 06 09 06:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt