ketvirtadienis, rugpjūčio 18 d.
Roko grupė „Maneskin“: Italijoje žmonės nenori eiti į pradedančiųjų atlikėjų koncertus
Alfa.lt
Instagram
Italų roko grupė „Maneskin“

Dabar italų grupė „Maneskin“ yra viena garsiausių visame pasaulyje, koncertuoja didžiausiuose festivaliuose nors dar prieš metus rokeriai buvo žinomi tik savo šalyje. Tramplynas į šlovę buvo laimėjimas Eurovizijoje, kuomet grupė pavergė milijonus gerbėjų širdžių su daina „Zitti e buoni“.

CNN pokalbis su grupe „Maneskin“

– Ką reiškia pavadinimas „Maneskin“?

– Victoria: Tai daniškas žodis, kurio reikšmė - mėnulio šviesa. Kai pradėjome kartu groti sugalvojome dalyvauti konkurse ir neturėjome pavadinimo, todėl pasirinkome atsitiktinį danišką žodį, kuris gražiai skambėtų.

– Žvelgiant į praėjusius metus, esu tikra, kad jie jums buvo beprotiški, kalbant apie tai, kas buvote tada ir kas esate dabar.

– Damiano: Taip, tai buvo beprotiška kelionė, žinoma, mes džiaugiamės viskuo, ką padarėme ir pažvelgę į praeitį didžiuojamės savimi, kad tiek daug pasiekėme per tokį trumpą laiką.

– Kas labiausiai jus nustebino per pastaruosius metus?

– Raggi: Manau, kad per šiuos metus patyrėme daug neįtikėtinų akimirkų, bet galbūt įrašyta daina su Iggy Pop ir, žinoma, grojimas kartu su „The Stones“.

– Į jūsų koncertus susirenka apie 80 000 gerbėjų, tačiau esate sakę, kad Italijoje jums buvo sunku atrasti savo vietą muzikos pasaulyje. Kaip atrodė jūsų grupės pradžia?

– Victoria: Buvo labai sunku, nes Romoje nėra tikros roko scenos. Klubai nenori, kad grupės grotų savo kūrinius. Taip pat žmonės nenori eiti į pradedančiųjų atlikėjų koncertus, jie geriau renkasi senus, jau žinomus atlikėjus, būtent todėl ir pradėjome groti gatvėje. Buvo tikrai sunku, turėjome nuolatos kovoti su kitais menininkais dėl geresnės vietos gatvėje ir niekada nelaimėdavome.

– Kaip Eurovizija pakeitė jūsų gyvenimą?

– Damiano: Iki tol kūrėme ir koncertavome tik italams, o Eurovizija buvo šuolis į Europos ir pasaulio muzikos rinką.

– Koks jausmas buvo laimėti? Juk italai paskutinįjį kartą Euroviziją laimėjo prieš trisdešimt metų...

– Damiano: Manau, kad tai buvo netikėta visiems.

– Dažnai nutinka taip, kad Eurovizijos laimėtojai turi momentinę šlovę ir vėliau pradingsta. Kaip manote, kas lėmė tai, kad jūs išpopuliarėjote visame pasaulyje?

– Damiano: Manau, kad Eurovizija įvyko pačiu laiku, kai buvome ką tik išleidę savo albumą, kuris buvo labai autentiškas.

– Perdainavote dainą „If I can dream“ filmui „Elvis“. Kaip jautėtės dainuodami Elvio Preslio dainą? Turiu omenyje rokenrolo karaliaus dainą?

– Damiano: Kiekvieną kartą, kai turime didelį ir svarbų darbą stengiamės apie jį daug negalvoti, nes nuolatis galvojimas apie darbą kelia didelį nerimą ir tada pradedame jausti spaudimą. Buvome tiesiog be galo laimingi, kad turėjome galimybę pagroti vieną iš jo dainų ir stengiamės ją atlikti kiek įmanoma geriau. Žinoma, sugroti geriau nei E. Preslis neįmanoma.

– Dabar turite dvi VMA nominacijas ir jau trečiąjį kartą jūsų daina „Supermodel“ atsiduria „Billboard top“ viršuje. Apie ką ji?

– Victoria: Juokingiausias dalykas, kad visi galvoja, jog ši daina apie supermodelį, bet taip nėra. Šią dainą parašėme po trijų mėnesių Los Andžele, kur sutikome daug žmonių, kurie mano, kad jie yra superžvaigždės. Visi labai susitelkę į tai, kaip pasirodo visuomenei, o ne į tai, kokie yra iš tikrųjų. Visi bando susikurti savo įvaizdžius, kas mums pasirodė kvaila. Manėme, kad tokie dalykai būna tik filmuose.

– Dainuojate anglų ir italų kalbomis, tačiau turime daug italų dainininkų, kurie yra labai garsūs Lotynų Amerikoje ir dainuoja ispaniškai - Laura Pausini, Eros Ramazzotti. Ar kada nors pagalvojote, kad kažkada galėtumėte dainuoti ispaniškai?

– Damiano: kodėl ne?

– Victoria: Ispaniškai?

– Damiano: Aš dažniausiai klausausi ispaniškos muzikos.

– Koncertuojate visame pasaulyje. Ar neištinka kultūrinis šokas atskridus į kitą žemyną?

– Damiano: Nė vienas iš mūsų, išskyrus Ethaną, nesame buvę Lotynų Amerikoje, tačiau daug girdėjome apie žmones ir jų kultūrą, kad koncertai ten būna beprotiški, todėl labai laukiame koncertų.

– Kaip šlovė jus pakeitė?

– Victoria: Manau, kad nepakeitė.

– Damiano: Tiesą sakant, nustojau jaudintis dėl nereikšmingų dalykų.

– Ar jaučiate, kad būdami žinomi, privalote pasisakyti politiniais klausimais viešai?

– Victoria: Taip, manau, kad tai yra savaime suprantama. Ir manau, kad žinomų žmonių išsakyta nuomonė gali daug ką pakeisti, bet nejaučiame spaudimo tai daryti. Mes džiaugiamės, kad išsakytos mūsų nuomonės yra klausomasi.

– Sukūrėte dainą palaikyti Ukrainai „We're Gonna Dance on Gasoline“. Kaip jaučiatės dėl šios situacijos?

– Damiano: Sunku apie tai kalbėti, žinoma, blogai. Mes turime didelę privilegiją galėdami nesijaudinti, kad mums kažkas nutiks. Džiaugiamės, kad turime galimybę skleisti žinutę.

2022 08 01 12:40
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt