sekmadienis, liepos 12 d.
Rusijoje – daina, šlovinanti Sovietų Sąjungą
tiesa.com

„Ukraina ir Krymas, Baltarusija, Moldova - tai mano šalis! Sachalinas, Kamčatka, Uralo kalnai - tai mano šalis! Krasnodaro kraštas, Sibiras ir Pavolgys, Kazachstanas, Kaukazas, ir Pabaltijys... Aš gimiau Sovietų sąjungoj, padarytas aš SSSR!“. Tokia daina, šlovinanti Sovietų Sąjungą skambėjo ne prieš kelis dešimtmečius, bet šiomis dienomis Rusijoje minint Rusijos Federacijos Konstitucijos dvidešimtmetį, Kremliaus Didžiuosiuose rūmuose.

Lietuvos diplomatus ir politologus pribloškė toks kūrinys. Ekspertai tai vadina provokacija, o Lietuvos užsienio reikalų ministerija susilaikė nuo oficialių komentarų. Buvusi Krašto apsaugos ministrė, konservatorė Rasa Juknevičienė teigė, kad O. Gazmanovas Lietuvoje turi būti paskelbtas persona non grata. Kaip portalui „Delfi“ sakė politikė, šio daininko organizuojamas koncertas šių metų gruodžio 29-ąją būtų tiesiog provokacija.

Rusijoje populiariaus dainininko Olego Gazmanovo daina „Pagaminta Sovietų Sąjungoje“ nuskambėjo netrukus po pasakytos prezidento Vladimiro Putino kalbos. Skambant šiai dainai scenoje buvo rodomas didžiulis Sovietų Sąjungos žemėlapis, muzikantai vilkėjo marškinėlius su SSRS simbolika, ryšėjo tokius pat šalikus.

Publika šėlo klausydamasi kūrinio ir dainavo kartu. Salėje matyti daug Rusijos vėliavų, tačiau sovietine simbolika puikavosi tik muzikantai scenoje.

Pasipiktinimą sukėlusios dainos vaizdo klipą žiūrėkite čia:

2013 12 13 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt