antradienis, rugpjūčio 4 d.
Ryklys pastebėtas vos 23 metrai nuo paplūdimio Kente
tiesa.com

Prie jūros aplink Kentą bandę atsivėsinti vasarotojai ne juokais išsigando. Vos pora dešimčių metrų nuo paplūdimio kranto, kuriame buvo ir nemažai šeimų, pastėbėtas plaukiojantis ryklys.

Ryklys su virš vandens išlindusiu trikampės formos peleku vakar pastebėtas Herne įlankoje, Kente, pranešė dailymail.co.uk.

Tėvai iškart puolė iš vandens traukti savo besitaškančius mažuosius, o paplūdimį apstojo į ryklį paspoksoti susirinkusių smaluosių minia.

Viena iš įvykio liudininkių Natalie Worral sakė, kad ryklį pastebėjo maždaug 23 metrai nuo kranto. Virš vandens buvo matyti keli centimetrai jo kūno.

Tačiau nepaisydamas žmonių dėmesio, kiek pasisukinėjęs aplink krantą, ryklys nuplaukė tolyn link Recluverio.

Prie Kento krantų karts nuo karto pastebimos kelios ryklių rūšys, tarp kurių - ir bangininis ryklys (angl. basking shark). Jis gali užaugti net iki 8 metrų dydžio, bet yra visiškai nepavojingas.

Tačiau gelbėtojai į liudininkų pasakojimus žiūrėjo skeptiškai: „Matyti ryklius dar per anksti. Taip nutinka kiekvienais metais, nes žmonės dažnai supainioja dideles žuvis, pavyzdžiui, bangininį ryklį, su kažkuo mirtinu.”

„Būtų tikrai labai retas atvejis, jei šios šalies vandenyse plaukiotų mirtį nešantis gyvūnas,” - ramino gelbėtojas.

Ekspertai įsitikinę, kad žmonės matė ne pavojingą ryklį, o bangininį. Jis neturi dantų ir minta planktonu. Tokie rykliai dažnai pastebimi prie Britanijos salų, tačiau dažniausiai - pietvakariuose, Welse, Škotijos vakarinėje pakrantėje ir prie šiaurės Airijos.

Žmonių, mačiusių ryklį, pasakojimus galite pamatyti čia:

2015 07 02 14:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt