sekmadienis, birželio 7 d.
Rytų Londono rajonai – patys tingiausi Anglijoje
tiesa.com

Paradoksas – 2012-ųjų Londono vasaros olimpinių žaidynių lopšys – rytų Londono rajonai, turėję pasistemti daugiausiai sportinės dvasios, paskelbti vienais mažiausiai jundančių mieste. Beveik du penktadaliai Newhamo, Barkingo ir Dagenhamo gyventojų išvis nesimankština.

Newhamas – bene labiausiai fizinių užsiėmimų vengiantis rajonas visoje Anglijoje, apie naujo tyrimo rezultatus pranešė „The Guardian”.

Beveik du iš penkių Newhamo gyventojų išvis nesportuja, rodo „ukactive”, organizacijos, vienijančios sporto klubus, statistika.

Be to, Newhamo savivaldybė fizinio aktyvumo skatinimui šiemet išleido £216 000, arba tik 3,1 proc. savo biudžeto.

Skaičiai rodo, kad 2012-ųjų Londono vasaros olimpinių žaidynių organizatoriams nepavyko pasiekti plačiai skelbto tikslo „įkvėpti ištisas kartas” būti sportiškais ir aktyviais.

Barkingas ir Dagenhamas, dar du iš olimpinių žaidynių turėję gauti naudos Londono rajonai rikiuojasi antroje fiziškai tingiausių Anglijos gyventojų reitingo vietoje. Maždaug 38.82 proc. gyventojų ten neužsiimė jokia mankšta.

Apie trečdalis anglų bendrai yra laikomi fiziškai nejudriais, mat jie bent kartą per savaitę nepadaro vidutinio sunkumo pusvalandinės mankštos. Vokietijoje ir Prancūzijoje šie skaičiai yra perpus mažesni.

Fizinis nejudrumas yra ketvirta didžiausia ligų ir neįgalumo priežastis, prisidendanti prie vienos iš šešių mirčių Jungtinėje Karalystėje. Fizinis tingumas dėl to yra „toks pats pavojingas, kaip ir rūkymas”, pabrėžė tyrimo autoriai.

Tyrimas išryškino ir turtinius rajonų skirtumus. Pietvakarių Londono pasiturintis Richmondas prie Temzės turėjo bene mažiausią – 16.34 proc. – fiziškai neaktyvių žmonių skaičių. Kai, tuo tarpu didžioji dalis kitų penkiolikos nejudriausių vietovių, pavyzdžiui, Blackpoolas (38,21 proc. fiziškai nejudrių gyventojų), Tameside rytų Manchesteryje (38,06 proc.) ir Sandwellis (36,34 proc. ) – yra gerokai skurdesni.

2014 11 14 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt