ketvirtadienis, rugpjūčio 18 d.
S. Vaitulionis – atvirai apie pramogų pasaulio užkulisius, žvaigždžių ligą ir kritiką socialinėje erdvėje
Marija Angeloska
Instagram

„Nemanau, kad mergaitė, kuri nemoka rašyti be klaidų, gali formuoti kažkokią nuomonę. Visų pirma, žvaigždėmis turi būti žmonės, kurie gyvenime yra kažką pasiekę, o selfiai iš tualeto nėra pasiekimas„ – pokalbio pradžioje sakys Saugirdas Vaitulionis ir dalysis mintimis apie pramogų pasaulį, draugystes su žinomais žmonėmis ir kritiką socialinėje erdvėje.

– Ar per tiek metų tavęs nevargina pramogų pasaulio netikrumas? Viešai kuriami prabangūs įvaizdžiai, o realybėje – visai kitoks gyvenimas.

– Manau, kad butaforijos ir rodomo saldesnio gyvenimo yra visur, ne tik pramogų pasaulyje, todėl jo išskirti šiuo klausimu tikrai labai nereikėtų. Tiesiog jis labiau matomas, todėl gal ir susidaro toks įspūdis. Kiekvienoje srityje rastume daug žmonių, kurie šiek tiek pagražina savo gyvenimą – ir teisininkai, ir politikai.

– Tavo akimis, koks pramogų pasaulis buvo anksčiau ir koks yra dabar?

– Pramogų pasaulyje esu penkiolika metų. Mano manymu, anksčiau turėjome daugiau tikrų žvaigždžių, o dabar yra daugiau tokių, kurios nori tokiomis būti ir įsivaizduoja tokiomis esančios, nors taip ir nėra. Šią tendenciją padiktavo socialiniai tinklai, kuriuose dabar kiekviena mergaitė, surenkanti daugiau patiktukų po savo selfiu iš tualeto jaučiasi žvaigžde.

– Kaip vertini žmones, kurie žūtbūt trokšta būti žvaigždėmis?

– Nemanau, kad noras būti žinomam, pripažintam ir įtakingam yra blogai. Tik tam, kad tokiu būtum ir to pasiektum, turi turėti gabumų. Pavyzdžiui, kad būtum nuomonės formuotoju, visų pirma turi tą nuomonę turėti. Nemanau, kad mergaitė, kuri nemoka rašyti be klaidų, gali formuoti kažkokią nuomonę. Visų pirma, žvaigždėmis turi būti žmonės, kurie gyvenime yra kažką pasiekę, o selfiai iš tualeto nėra joks pasiekimas.

– Kokia yra žinomumo kaina emocinei būsenai?

– Manau, tai yra labai individualu, bet viešumoje tikrai gali būti ne kiekvienas, todėl, kad kiekvienas esanti viešumoje susiduria su tam tikru spaudimu. Norėdamas būti viešumoje privalai turėti tvirtus nervus, storą odą ir nusiteikti, kad ne viskas yra tik raudonas kilimas ir fotoaparatų blykstės.

– Ar manai, kad sirgai žvaigždžių liga?

– Visi žmonės, kurie yra viešumoje, stipresne ar lengvesne šios nesąmonės forma yra persirgę. Juokinga, bet ji dažniausiai pasireiškia tada, kai dar nesi nei žinomas, nei kažką nuveikęs. Dažniausiai žvagždžių liga trenkia, kai tave du kartus nufotografuoja žurnalui ar kartą parodo per televiziją. Juokinga, bet retas patekęs į viešumą to išvengia. Ačiū Dievui, šita liga labai greitai išgydoma.

– Ar moki priimti kritiką?

– Esu labai savikritiškas ir sau keliu didelius reikalavimus tiek profesinėje srityje, tiek asmeniniame gyvenime. Manau, kad didžiausias kritikas sau esu aš pats.

– Kieno kritiką išgirsti yra skaudžiausia?

– Man ją išgirsti nėra skaudu, nes nesu tas, kuris įsivaizduoja, kad jo nuomonė yra absoliuti ar kad jis neklysta. Jeigu žmogus, esantis tarp šimto kitų žmonių kambaryje, mano, kad jis – protingiausias, reikia kreiptis į gydytoją. Kritiką visada priimu, tačiau ji turi būti konstruktyvi ir objektyvi. Nes pasakyti, kad padarei šūdą ar esi durnas – nėra kritika.

– Ar sunku būti žinomu žmogumi?

– O kodėl turėtų būti sunku? Aš nesuprantu to dalies žmonių dejavimo „kaip jiems sunku būti žinomiems“. Tai ko tada lindai į viešumą? Su atėjimu į viešumą ateina ir didesnė atsakomybė už savo veiksmus, pasakytą žodį. Per tiek metų nesu patyręs jokių incidentų, kad kažkas lįstų ar pasakytų kažką nemalonaus, pavyzdžiui, gatvėje. Bet ne kartą buvo malonu, kai kavinėje ar gatvėje priėję žmonės pasakė kažką gero, pagyrė rašomus tekstus, kuriamus namų kvapus ar kitus darbus. Devyniasdešimt procentų komentarų ir žinučių mano socialiniuose tinkluose yra teigiami. Tai, matyt, kažką gyvenime darau teisingai.

– O kaip išmokti nereaguoti į neigiamus komentarus?

– Niekada neuždrausi žmonėms bandyti tave įžeisti ar įskaudinti. Bet į internetinius komentarus žiūriu kaip į sąšlavyną, kai krūva nelaimingų žmonių rašo įžeidžiančius komentarus apie geriau, laimingiau ir įdomiau gyvenančius žmones ir tai daro vedami pavydo ir asmeninių skaudulių, kad jiems gyvenime ne taip pasisekė.

– Ar visi tavo draugai yra iš šou pasaulio?

– Tikrai ne. Bičiulių turiu dešimtis tūkstančių. Aš praktiškai pažįstu visą šou pasaulį, bet draugų turiu labai nedaug, kaip ir dauguma. Manau yra normalu, savo artimiausią ratą atsirinkti ir saugoti.

– Ar pramogų pasaulyje egzistuoja tikra draugystė?

– O kodėl turėtų jos nebūti? Tai kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas, su kuo jis nori bendrauti ir kokių žmonių savo rate nori turėti. Pramogų pasaulyje yra begalė nuostabių, talentingų, nuoširdžių ir labai įdomių žmonių.

2022 07 07 10:42
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt