penktadienis, liepos 3 d.
Šalčiausia žiema per amžių – jau po savaitės
tiesa.com

Britanija vis labiau artėja prie arktinio šalčio, atnesiančio pūgas, rekordškai žemas temperatūras ir poliarines audras jau po savaitės kitos.

Mokslinikai vėl išplatino atšiaurius perspėjimus apie artėjančią šalčiausią amžiaus žiemą, rašo express.co.uk.

Jų teigimu, iš dalies dėka neįprastai švelnaus rudens, ekstremalūs ir potencialiai katastrofiški orai – jau visai už kampo.

Norėdami apskaičiuoti vadinamąjį spalio tendencijų indeksą (October Pattern Index, OPI), mokslininkai atkreipė dėmesį į oro srautus viršutiniame atmosferos sluoksnyje. Anot jų, visi šios žiemos rodikliai krypsta į neigiamą Arkties osciliaciją, pagal kurią klimatologai nustato būsimas orų tendencijas net už tūkstančių mylių.

Silpnas reaktyvinio oro srautas, kuris paprastai šaltį sulaiko įlankoje ties Šiaurės ašigaliu, vietą užleis stingdančio šalčio oro sprogimui, nuvilnysiančiam per visą Jugntinę Karalystę.

Ekspertai šalčio bangos, lydimos sniego audrų ir nejautrą sukeliančių Arkties šalčių, atsiritant tikisi lapkričio viduryje. Paprastai tokios oro sąlygos šalyje sukelia itin didelius oro uostų darbo ir visos transporto sistemos trikdžius.

„Mažų mažiausiai, mūsų duomenys yra labai panašūs į tuos, kuriuos matėme 2009-2010 metų žiemą,” – sakė Jamesas Maddenas, „Exacta Weather” orų prognozuotojas.

Prieš ketverius metus žiema Jungtinėje Karalystėje buvo pati šalčiausia per tris dešimtmečius.

Britanijos oro tarnybos sinoptikas Jimas Dales aiškino, kad paprastai šiltas ruduo yra geriausias šaltos žiemos pranašas. Anot Daleso, klimatas paprastai siekia balanso: neįprastai šilto oro periodus keičia visiška jų priešingybė.

Kai kurios savivaldybės jau ėmė ruošti smėlio barstytuvus ir nuolat stebėti oro temperatūras, kurios staigiai gali nukristi net kitą savaitę.

2014 10 29 13:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt