sekmadienis, liepos 5 d.
Savaitės filmas: „A lonely place to die“ (video)
tiesa.com

Pirma mintis, ateinanti į galvą išgirdus filmo pavadinimą – tai bus standartinis siaubo filmas, pasižymintis įprastu scenarijumi: truputis kraujo, truputis įtampą sukeliančios muzikos ir nematomi zombiai, paslapčia grobiantys bei žudantys keliautojus. Viskas jau kažkur matyta.

Bet pažiūrėjęs „Nuošalią vietą mirti“ supranti, kad yra priešingai – dar niekur to nematei. Filmo scenarijus labai paprastas: keletas alpinistų, vedami ekspertų Robo (aktorius Alec Newman) ir Alison (aktorė Melissa George), kopdami į kalną randa žemėje užkastą merginą. Netrukus paaiškėja, kad merginą palaidojo du nusikaltėliai (aktoriai Sean Harris ir Stephen McCole), ir jie nori ją susigrąžinti.

Filmo plotmė gana standartinė, tačiau jis išsiskiria ypač gerai pastatytomis scenomis. Pirmiausia – kopimo į kalną scenos. Šiame filme jos tikroviškos ir net keliančios šiurpą. Žodžiais nenupasakojami kritimai, kurie priverčia širdį pakilti iki gerklės ir trumpam sustoti plakus.

Filmuota Škotijos kalnyne, kuris parodomas kaip nuošalus gamtos stebuklas, atsiveriantis neišpasakyto grožio vaizdais bei izoliuojantis filmo veikėjus nuo urbanistinio pasaulio. Sean Harris turėtų gauti apdovanojimą už vaidybą šiame filme. Žudymo scenų metu nugara bėgioja šiurpuliukai. Žiūrovas mato kraują ir smūgius, kurie priverčia galvoti, jog šie vyrukai tikrai išmano tai, ką daro, ir yra rimtai nusiteikę.

Teatre sakoma – jei pirmame veiksme scenoje kabo ginklas, trečiajame jis turi iššauti. Taip yra ir šiame filme – jei ginklas užtaisomas, vadinasi, nebus išvengta neigiamų pasekmių. Kai kuriuose filmuose blogieji personažai nuolat šaudo pro šalį, tačiau tik ne šiame, kur taiklūs šauliai – ne tik gerieji veikėjai.

Jei realybėje snaiperis šautų į alpinistą, kokia tikimybė, kad prašautų? Šios scenos priverčia patikėti tuo, ką matai. Alpinistų realistiški dialogai bei sąmojingumas taip pat įtikina, kaip ir nuostabi vaidyba. Filmo tikroviškumas ir yra jo „stiprybė“. Filmo grožį truputį sugadino nereikalingas posūkis pabaigoje, tačiau, apskritai, jis tikrai vertas jūsų dėmesio. Siūlome pažiūrėti tiems, kurie mėgsta nestandartinius bei gražiai nufilmuotus siaubo trilerius.

Filmo režisierius – Julian Gilbey

Vaidina: Melissa George, Ed Speleers, Eamonn Walker, Sean Harris, Karel Roden, Kate Magowan, Stephen McCole, Alec Newman

2011 09 22 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt