ketvirtadienis, spalio 22 d.
Savaitgalį išvysime Sniego pilnatį
tiesa.com
Pixabay
Mėnulis

Sniego pilnatį (ang. Snow moon) matysime nuo penktadienio popietės iki pirmadienio ryto, ji neturės įtakos orui, praneša CNN.

Šis reiškinys dar vadinamas supermėnuliu, tai reiškia, jog jis bus vienas iš didžiausių mėnulių 2020 m. ir didžiausias atrodys, kai tekės ir leisis.

Tačiau specialistai nesutaria dėl to, kas sudaro supermėnulį. Amerikiečių astrofizikas Fredas Espenakas tai vadina supermėnuliu, o kiti su juo nesutinka ir teigia, jog pirmasis šių metų supermėnulis pasirodys kovo 9 d.

Supermėnuliu vadinama pilnatis, kuri pasirodo tuomet, kai Mėnulis būna arčiausiai Žemės orbitos. Tai svarbu dėl dar vienos priežasties, skelbia NASA. Pilnatis simbolizuoja Tu BiShvat ­– žydų šventę Naujuosius medžių metus. Izraelyje ši diena švenčiama kaip Ekologinio supratimo diena, o švenčiant sodinami medžiai.

Tai taip pat yra pirmoji Kinų metų pilnatis, kas simbolizuoja kinų Naujųjų metų šventės pabaigą ir Pavasario žibintų festivalio (ang. Chinese Lantern festival) dieną.

Ši pilnatis sutampa su svarbiu budizmo festivaliu „Magha Puja“, kuris vyks vasario 9 d. Festivalio metu minimas Buda ir jo pirmųjų 1250 mokinių susitikimas.

2020 02 07 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt