antradienis, rugpjūčio 11 d.
Šeimas palikusius tėvus užsipuolęs premjeras sulaukė atsako
tiesa.com

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas viešai išpeikė šeimas paliekančius tėvus. Vyriausybės vadovas paragino visuomenę juos pasmerkti kaip ir girtus vairuotojus. Praėjusius vos kelioms valandoms po D.Camerono straipsnio apie šeimas paliekančius vyrus, vienišus tėvus atstovaujančios organizacijos apkaltino premjerą dviveidiškumu.

Vyriausybės vadovas laikraštyje „Sunday Telegraph“ rašė, kad tėvai, paliekantys šeimas „be finansinės ir moralinės“ paramos, turi sulaukti pasekmių. „Juos turi pasiekti žinia, jog jų elgesys yra netinkamas. Nepriimtina yra tai, kad jie palieka moteris, kurios vienos atlieka didvyrišką darbą augindamos vaikus, ir rūpinasi tik savimi“, - rašė D.Cameronas.

Vis dėlto šie premjero žodžiai buvo įvertinti kritiškai. Vienišų tėvų interesams atstovaujančios organizacijos „Gingerbread“ atstovė Fiona Weir pareiškė, kad premjeras pirmiausia turėtų atšaukti savo sprendimą mažinti paramą, o tik tada kritikuoti šeimas paliekančius vyrus arba moteris.

Nuo 2008 metų vieniši tėvai gali gauti paramą iš Vaiko paramos agentūros, tačiau šių metų pradžioje vyriausybė pasiūlė sumažinti jos finansavimą. Politikai aiškino, kad jų tikslas – paskatinti pačius tėvus susitarti dėl atžalų išlaikymo ir bendradarbiaujant su vyriausybės institucijoms užtikrinti vaikų finansavimą.

Tie, kas atsisakys patys spręsti finansinius iššūkius ir bendradarbiauti su institucijomis, gali būti papildomai apmokestinti.

2011 06 20 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt