šeštadienis, spalio 1 d.
Seimo narė M. Danielė laukiasi: prabilo apie psichinės sveikatos svarbą
Alfa.lt
Facebook
Morgana Danielė

Seimo narė Morgana Danielė feisbuke pasidalijo jautria žinute, kad laukiasi, ir atkreipė dėmesį į besilaukiančių moterų psichinę sveikatą.

„Per 5 nėštumo mėnesius – nė vieno klausimo apie psichikos būklę ir savijautą. Manęs pasiteirauta dėl širdies ir kraujagyslių patologijos, persirgimo tuberkulioze ar diabeto, tačiau psichikos sveikatos punktai Nėščiosios kortelėje neegzistuoja. Tiesa, yra skyrelis „kitos“ (ligos ar patologijos), tačiau savanoriškai pasakoti apie depresijoje praleistus pirmuosius 25 gyvenimo metus nepuoliau“, – rašo M. Danielė.

Penktadienį ji pasidalijo nuotrauka iš Seimo, kurioje matyti nėščiosios pilvukas.

„Kai kalbame apie psichikos sveikatą, nebereiktų laukti nėščios Seimo narės akies psichikos paslaugų spragoms pastebėti, nebereiktų laukti rezonansinių tragedijų ir bylų ar rodiklių krizės, kad veiktume“, – tikino M. Danielė ir pridūrė, kad moterys parlamente sudaro vos 20 proc. visų narių, tad išskirtinai vyrai (ne)sprendė moterų problemas.

Laisvės partijos narė dažniausiai kalba apie psichologinę sveikatą, narkotikų dekriminalizavimą, žmogaus teises ir pan.

„Šiandien galiu džiaugtis, kad Seimas įvairesnis ir kad net mano pačios išgyventa depresija su metais įgauna vis daugiau prasmės – nuo tiesioginės pagalbos kitiems iki geresnių sistemų kūrimo, geriau matant jų trūkumus“, – teigė Seimo narė.

2022 09 16 11:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt