trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Šią savaitę įvedamas žiemos laikas: viskas, ką reikia žinoti
tiesa.com

Spalio pabaiga yra tas laikas, kai teks pasukti savo laikrodžių rodykles. Ir nors tai darome kiekvienais metais, daug žmonių vis dar susimąsto, ar rudenį laiką suksime į priekį, o galbūt atgal.

 Kada laikrodžių rodyklės bus sukamos atgal?

Sekmadienį, spalio mėn. 28 dieną, 2 valandą ryto Jungtinė Karalystė pereis prie žiemos laiko ir laikrodžio rodykles pasuks vieną valandą atgal, link 1 valandos ryto. Šis laiko keitimas oficialiai žymi vasaros pabaigą. Jeigu jums sunku prisiminti, pirmyn ar atgal reikia sukti laikrodžius, pabandykite lengvą būdą: „Pavasaris – į priekį, ruduo – atgal“.

 

Ar pavyks pamiegoti?

Taip, pirmadienio rytą lovoje galėsite praleisti 60 minučių ilgiau. Rytai bus šviesesni, o vakarais tems anksčiau.

Nepaisant kompiuterių, telefonų ir visų išmaniųjų technologijų, kurios automatiškai persuka laikrodį, visada atsiras vienas nelaimėlis, kuris sumaišys laiką ir darbe pasirodys per anksti.

Kaip Jungtinėje Karalystėje trumpėja dienos?

Jungtinėje Karalystėje ilgiausia diena būną per vasaros lygiadienį – 16 valandų ir 50 minučių. Tuo tarpu gruodžio pabaigoje diena sutrumpėja iki 7 valandų ir 40 minučių. Atėjęs žiemos laikas tęsis iki 2019 metų kovo mėn. 31 dienos, kada laikrodžius suksime į priekį ir prasidės vasaros laikas.

Žiemos miegas

Pasak naujausio tyrimo, įvedus žiemos laiką didžioji dalis žmonių pradeda „žiemos hibernaciją“ – perka šiltas kojines, megztinius, apsirūpina vynu ir maistu tam, kad būtų lengviau gyventi ilgais žiemos vakarais.

Kas sugalvojo žiemos ir vasaros laiką?

Britas Williamas Willetas sugalvojo Vasaros laiką, dar kitaip vadintą Dienos Šviesos Taupymo laiku 1907 metais. Jis norėjo, kad žmonės nešvaistytų šviesaus dienos meto vasaros rytais. W. Willet visą gyvenimą įrodinėjo, jog jo idėja yra verta dėmesio, bet mirė likus metams iki 1916 balandžio 30, kuomet vokiečiai įgyvendino jo idėją. Britanija jų pavyzdžiu pasekė po mėnesio, gegužės 21 dieną. Tuo metu Britanija ir Vokietija kovojo Pirmajame Pasauliniame Kare, todėl Vasaros laikas, kuris padėjo žmonėms sunaudoti mažiau anglies ir skirti visus papildomus išteklius karo pramonei, buvo sveikintina idėja.

2018 10 24 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt