pirmadienis, rugpjūčio 3 d.
Šiaurės Airija: mums negali būti primestas „Brexit“
tiesa.com

Penktadienį paskelbta teismo nutartis dėl grupės Šiaurės Airijos aktyvistų ieškinio, kuriuo siekiama pasinaudoti tautos teise pačiai spręsti savo likimą, o ne vykdyti Jungtinės Karalystės valią dėl „Brexit“.

Didesnė Šiaurės Airijos gyventojų dalis birželį vykusiame referendume balsavo už išlikimą Europos Sąjungoje, tačiau privalo iš jos trauktis pagal bendrus JK rezultatus. Grupelė politikos bei žmogaus teisių gynėjų aktyvistų dėl to netgi kreipėsi į aukštąjį Belfasto teismą ir pateikė ieškinį, kuriuo siekia vetuoti pasitraukimą iš bendrijos.

Tokią galimybę jie įžvelgė 1998 Didžiojo penktadienio susitarime, kuriuo baigtas respublikonų ir monarchijos šalininkų konfliktas. Šioje taikos sutartyje be kitų sąlygų yra numatytas ir punktas, kuriuo Šiaurės Airijai suteikiama teisė kontroliuoti konstitucinius pakeitimus.

Dar vienas svarus jų argumentas – ES įsipareigojimas Šiaurės Airijai iki 2020 metų įvairiems projektams suteikti apie 230 mln. eurų paramą, o iš britų jie jokių garantijų neva neturi.

Tačiau teismas penktadienį paskelbė, jog ieškinį atmeta.

Į teismą dėl „Brexit“ vyriausybę padavė ir anglai, škotai referendumu žada atsiskirti nuo JK, o Velsas reikalauja Londone labiau atsižvelgti į jų interesus derybose su ES.

Beprecedentė byla: visuomenė teisme meta iššūkį valdžiai

„Brexit“ – aklavietėje? Aišku, kad niekas neaišku

2016 10 28 09:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt