šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Šiaurės Airija nori ypatingo ES statuso
tiesa.com

Šiaurės Airija norėtų gauti ypatingą ES statusą, kuri leistų išvengti pražūtingų „Brexit“ pasekmių.

 Šiaurės Airijos pirmasis vice ministras Martin McGuiness leidiniui „The Guardian“ teigė, jog Airijos ir Šiaurės Airijos vadovai turėtų  bendradarbiauti tam, kad Šiaurės Airijai būtų suteiktas specialus ES narės statusas. Birželio mėnesį vykusio referendumo metu Šiaurės Airijoje 56 proc. žmonių balsavo už tai, jog šalis liktų Europos Sąjungos sudėtyje, o 44 proc. manė, jog būtų geriau pasitraukti iš Europos Sąjungos. Tačiau Jungtinei Karalystei nubalsavus už tai, jog reikia palikti ES, Šiaurės Airija turės paklusti šiam sprendimui.

M. McGuiness sakė: „Theresa May sako, jog „Brexit“ reiškia  „Brexit“, tačiau žiūrint į dabartinę padėtį,  „Brexit“ Šiaurės Airijai reiškia pražūtį.“  Jis taip pat įspėjo, kad šalyje yra didelis nepasitenkinimas tuo, kaip Jungtinės Karalystės vyriausybė ruošasi deryboms dėl pasitraukimo iš ES ir kokių rezultatų tikisi. Pasak jo, Šiaurės Airija mano, jog Westminsteryje esantiems politikams ji visiškai nerūpi, todėl yra didelė tikimybę, jog jie paseks Škotijos pavyzdžiu.

Jungtinės Karalystės sprendimas pasitraukti iš Europos Sąjungos Šiaurės Airijai atnešė itin daug sumaišties. Įvykus „Brexit“ šalyje gali būti įvesta migracijos kontrolė tarp Airijos ir Šiaurės Airijos, bus jaučiamas neigiamas poveikis prekybai bei gali iškilti pavojus  sunkiai pasiektai taikai.

Škotija grasina referendumu

2016 10 17 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt