šeštadienis, liepos 11 d.
Šimtamečiai Joan ir Jackas – ilgiausiai susituokusi pora Britanijoje
tiesa.com
Twitter.com, Age UK
Joan ir Jackas

Daugiau nei aštuonis dešimtmečius santuokoje gyvenanti britų pora nuo pat Antrojo pasaulinio karo atskirai nepraleido nei vienos nakties. Nenorėdami nutraukti šio rekordo, juodu kartu apsigyveno ir slaugos namuose.

Šia svarbią sukaktį minėjo britai Joan (100) ir Jackas (102) Bare’ai . 1939-ųjų rugpjūčio 3 d. amžinos meilės įžadus davusi senolių pora neseniai kartu apsigyveno tuose pačiuose slaugos namuose Kodsolyje, Stafordšyre. Tiesa, ir ten juodu nenorėjo būti išskirti ir reikalavo, kad būtų apgyvendinti bendrame kambaryje.

Atrodo, kad per 80 metų Joan ir Jackas tikrai turėjo bent naktį praleisti atskirai, bet šimtamečiai tikina, kad būtent dėl to jų santuoka yra tokia tvirta.

„Po karo mama ir tėtis vienas be kito nepraleido nei vienos nakties, – Mirror.co.uk sakė vienintelė poros dukra Gill Skelton (75). – Juodu susituokė iki karo pradžios likus mėnesiui. Po to tėtis buvo išsiųstas kariauti. Mama taip dėl jo jaudinosi, kad, manau, po to jie nusprendė daugiau niekada nebesiskirti.“

Joan ir Jackas susipažino dviratininkų klube. Per karą Jackas tarnavo pietų Anglijoje, o vėliau Italijoje.

Poros dukra Gill, kuri su vyru Tony santuokoje gyvena jau 52 metus, sakė: „Jiems susipažinus mama tuo metu susitikinėjo su kitu, bet pamačiusi tėtį tuos santykius ji nutraukė.“

Kiek anksčiau Joan ir Jackas namuose patyrė traumas – juodu pargriuvo ir stipriai susižeidė kojas. Pasiūlius apsigyventi slaugos namuose, senoliai sutiko tik jei galės būti kartu.

Jaunystėje pora daug keliavo, išmaišė beveik visą Europą. Jiems būnant Italijoje, Joan anglų kalbos mokė ten gyvenančias vienuoles.

Jackas dirbo inžinieriumi. Tuo tarpu Joan kurį laiką darbavosi pas savo tėvą mėsinėje, bet vėliau tapo siūvėja ir keliaudavo pas žmones į namus, kur primatuodavo juos korsetams.

Pasiteiravus apie ilgos santuokos paslaptį, pora sakė, kad ginčų šeimoje neišvengta, bet juodu visuomet stengdavosi surasti kompromisą.

„Neatrodo, kad praėjo daug laiko. Kartais susimąstau, kur dingo laikas, bet tada pažvelgiu į proanūkius ir viską suprantu, – sakė dvi anūkes ir keturis proanūkius turinti Joan. – Mano patarimas yra kalbėtis apie viską ir neiti miegoti susipykus. Netikiu poromis, kurios teigia niekada nesusipykusios. Mes apie problemas kalbamės ir iki dienos pabaigos stengiamės jas išspręsti.“

„Tai nuostabi patirtis, laiminga santuoka. Esame labai laimingi radę vienas kitą“, – jai pritarė Jackas.

„Manau, kad jie vis dar yra įsimylėję ir rūpinasi vienas kitu, – pridūrė Gill. – Juodu pykdavosi, bet su mano tėvu ginčytis sunku, nes jis viską užbaigia pasakydamas „Nieko nebenoriu“ ir viskas. Tie, kas sako, kad niekada nesipyko, tikriausiai gyvena labai nuobodų vedybinį gyvenimą.“

2019 08 12 05:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt