sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Šimtams vaikų Anglijoje dėl vakcinos trūkumo gresia mirtis
tiesa.com

Nors Europoje jau dvejus metus pardavinėjama vakcina nuo B tipo meningito, Jungtinėje Karalystėje šia mirtį nešančia liga užsikrėtė daugiau nei tūkstantis žmonių, didžioji dalis jų – vaikai. Užsitęsus deryboms dėl vaistų kainos nuo meningino Anglijoje jau mirė šimtai.

Anglijos valdžia jau pusantrų metų derasi su vakcinos nuo B tipo meningito pardavėjais dėl vaistų kainos.

Kaip skelbia Sveikatos departamentas, per deybų laikotarpį Anglijoje mirtiną virusą pasigavo 1065 žmonės, 613 iš jų – vaikai. Liga nugalėjo daugiau nei šimtą ligonių, kurie mirė.

Praėjusių metų kovą mokslininkai įspėjo, kad vakcina nuo meningito turėtų būti nemokamai skiriama visiems kūdikiams, pranešė express.co.uk.

Vis dėlto nuo rugpjūčio besitęsiančios derybos dėl kainos su vakcinos „Bexsero” gamintoja kompanija „Novartis” nedavė jokių vaisių.

Meningitas yra ūminis apsauginių galvos ir stuburo smegenų dangalų uždegimas, kurį sukelia virusai, bakterijos ar kiti mikroorganizmai, kartais – tam tikri vaistai. Šis uždegimas gali būti mirtinas dėl savo artumo smegenims.

Dėl vakcinos prieinamumo Anglijoje kovojančios nevyriausybinės organizacijos skelbia, kad B tipo meningokokinė bakterija yra viena dažniausių gyvybei pavojingo meningito priežastis šalyje.

Organizacijos skaičiuoja, kad ši bakterija nužudo 1 iš 10 ja užsikrėtusiųjų, o dar trečdalį palieka su rimtomis pasekmėmis sveikatai visam gyvenimui. Dešimtadalis užsikrėtusiųjų gali patirti amputacijas, smegenų pakenkimą arba klausos netektį.

„Ekspertų teigimu, nuo tada, kai buvo leista naudoti šią vakciną, daugiau nei tūkstančiui žmonių Anglijoje buvo diagnozuotas B tipo meningitas, nuo kurio mirė mažiausiai šimtas ligonių. Dar daugiau vaikų visą

gyvenimą jaus ligos pasekmes,” – sakė Luciana Berger, liberalų partijos iškelta šešėlinė sveikatos

ministrė.

Dėl valdžios gegužės parlamento rinkimuose kovojanti politikė paragino vyriausybę greičiau baigti derybas dėl vakcinos kainos. Delsimą įsigyti vaistą pasmerkė ir buvęs sveikatos ministras lordas Darzis.

Jis atskleidė, kad būdamas penkerių pats vos nenumirė nuo šios infekcijos.

„NHS vakciną turėtų skirti kiekvienam tėvui,” – sakė buvęs sveikatos ministras.

Tačiau premjeras Davidas Cameronas teigia norintis surasti „ekonomiškai efektyvų būdą”, kaip vakciną padaryti prieinamą visiems.

Kol kas 600 svarų kainuojančius vaistus kai kur galima įsigyti privačiai. Jų gamintojas teigia esantis pasiruošęs aprūpinti Angliją vakcina iškart, kai tik bus susitarta dėl jos kainos.

2015 02 16 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt