sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Sinoptikai: šią savaitę laukia kelių centimetrų sniegas
tiesa.com

Vos spėjo aprimti praėjusią savaitę Škotijoje dešimtis tūkstančių gyventojų be elektros palikusi audra, sinoptikai grasina naujomis gamtos išdaigomis. Anot jų, visos Anglijos šią savaitę laukia mažiausiai keletas centimetrų sniego bei audros su 70 mylių per valandą siekiančiais vėjo gūsiais.

Anot sinoptikų, gamtos šėlsmas taip pat gali pasireikšti kruša ir žaibais, pranešė „The Independent”.

Anglijos sinoptikai iš „Met Office” šiai savaitei išplatino geltoną stipraus vėjo, sniego, ir lietaus perspėjimą visai šaliai. Trečiadienį, remiantis prognozėmis, oras bus itin bjaurus.

Aplinkos apsaugos agentūra visoje Anglijoje išplatino beveik tris dešimtis įspėjimų dėl galimų potvynių.

Į savaitės pabaigą šiaurės rytų link slenkanti žemo slėgio oro masė aplink Škotiją pasireikš 50-65 mylių per valandą stiprumo vėjo gūsiais. Dar labiau į šiaurę vėjo gūsiai gali siekti net 75 mylias per valandą.

„Škotijos aukštumose galime sulaukti ir 10 centimetrų sniego. Tačiau geografiškai žemesnėse Jungtinės Karalystės vietovėse sniego gali iškristi šiek tiek mažiau – apie 2-4 centimetrus,” – dienraščiui sakė „Met Office” atstovas.

„Pietuose, netgi taip žemai kaip Welse, sniegas jau gali iškristi antradenio ar trečiadienio naktį,” – pridūrė orų prognozuotojas.

Kaip praėjusią savaitę rašė „Tiesa”, per Škotiją slinkusi audra daugiau nei 70 tūkstančių namų be elektros paliko tris dienas, buvo visiškai sustabdytas traukinių eismas, gyventojams patarta nekišti nosies laukan.

Sniego, anot sinoptiko, gali išvengti pakrančių gyventojai. Tačiau stichija jiems gali smogti kruša arba žaibais.

Dėl šalto oro dar šią savaitę gyventojus įspėja ir Nacioanlinė sveikatos tarnyba (NHS), pranešė BBC. NHS interneto svetainėje rašoma, kad yra 70 proc. tikimybė kai kuriose Anglijos vietovėse sulaukti šalčių.

Medikai įspėja, kad dėl tokiu oro padidėja širdies smūgių, insultų ir gripo rizika.

Sužinokite naujienas pirmi - sekite mus FACEBOOK

2015 01 13 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt