ketvirtadienis, liepos 9 d.
Šis tas vakarėlių liūtams
tiesa.com

Jei Jūsų nepakvietė į vakarėlį, neįsižeiskite. Gal tiesiog netinkate tai progai? Ir tai dar nereiškia, kad draugai Jūsų nebemyli. Žinoma, jei nebekviečia į vakarėlius po to, kai praradote darbą ar tiesiog aukštą socialinį statusą, galų gale gal suvoksite, kad žmonės draugavo ne su Jumis, o su Jūsų posto pavadinimu.

  Kaip ateiti

Bet jei jau esate pakviestas, niekada neateikite į vakarėlį per anksti, kad neatrodytų, jog neturite ką veikti. O ir pačiame vakarėlyje neužsibūkite pernelyg ilgai. Tiesiog žinokite, visada sveika pasirodyti neilgam (žinoma, sėdimos vakarienės yra kas kita).

Nors padorus šeimininkas visada teigia, kad geriausia dovana yra gera nuotaika, tačiau geras svečias visada ateina su dovana – tai dar nuo viduramžių maro laikų likęs krikščioniškas paprotys. Geras šampanas, šokoladiniai triufeliai ar gero sūrio gabalas, geras alyvuogių aliejus – tai tinka visomis progomis.

Daugelis turime tą pačią problemą – tik susipažinę išsyk užmirštame naujojo pažįstamo vardą. Visų pirma, išgirdęs kito asmens vardą visada jį balsiai pakartokite. Antra, prisiminkite savo draugą tokiu pat vardu – tai vadinamoji „vaizdinė asociacija“ – ar pabandykite tą vardą menamai užsirašyti. Tačiau jei Jus supažindino su graiku, vardu Alkoholipototulus, geriau tokį vardą iš tiesų užsirašyti.

Kaip dalyvauti

Žinokite, mes gyvename realybės šou. Nebūtina vakarėlyje prisigerti, bet nereikia ir būti tyleniu. Kelkitės nuo krėslo ir maišykitės tarp žmonių. Susipažinkite su jais. Ką gali žinoti, gal tai pakeis Jūsų gyvenimą, ir nebūtinai karjeros ar verslo prasme… Gal tiesiog Jums kas nors pateiks kitokį požiūrį į viską? Tačiau atminkite: niekas nemėgsta pernelyg protingų. Nebūkite globėjiškas. Kuo daugiau ironijos. Būkite savimi, bet jei nemokate pajuokauti apie savo nesėkmes, tada Jūs esate nieko vertas.

Taurę su gėrimu visada laikykite kairėje rankoje, kaip ir maistą, nes dešine privalu spausti kitų rankas sveikintis bei gestikuliuoti. Pokalbį visada pabaikite geru juokeliu ar sąmoju. Paminėkite, kad turite judėti tolyn, tarstelkite „malonu su Jumis būti“, bet niekada nesakykite, kad einate įsipilti kito gėrimo – tai žeidžia aplinkinių ir Jūsų paties orumą.

Kambario temperatūros gėrimus, pvz., raudoną vyną, laikykite už kojelės, šaltus gėrimus, pvz., „Martini“ – už taurės krašto, o kokteilius – už dugno. Nelaikykite ilgai, o nuolat gurkšnokite. Neretas vakarėliuose negeria alkoholio, bet nenori atrodyti vaikiškai gerdamas kolą. Tada geriausia išeitis – rankoje laikyti stiklą su ledine arbata. Skanu, gaivu, o ir aplinkiniams atrodys kaip „tikro vyro“ vertas kokteilis.

Neretas klausia, kaip naudoti citrinos ar laimo griežinėlį, pridedamą ant gėrimo taurės krašto? Toks griežinėlis buvo sukurtas kaip gėrimo papuošimas ir skonio stipriklis, ir su juo galite daryti, ką tik pageidaujate – išspausti, įmesti į gėrimą ar tiesiog nuimti. Karštose šalyse galima išvysti tokį griežinėlį įspaustą į butelio kaklelį – tokiais atvejais juo galima nuvalyti ir butelio kaklelį, ypač jei aplinka yra labai nešvari.

Kaip išeiti

Kai reikia pasitraukti, geriausiai suvokiamos priežastys yra tokios: Jums svaigsta galva, žmonos (draugės, mamos, dukters) skambutis, atsakingos futbolo rungtynės rytoj, turėjote susitikimą prieš pusvalandį, namai dega... Kiekvienas iš mūsų yra girdėjęs terminą „angliškas atsisveikinimas“, reiškiantį, kad svečias išeina atsisveikinęs tik su šeimininku, bet ne su svečiais. Tikrovėje tai turi būti vadinama „anglų karininkų“ atsisveikinimu, nes būtent jie tokį būdą ir išrado Pirmojo pasaulinio karo metais, diskretiškai pasišalindami ir nesiekdami atkreipti galimų priešo šnipų dėmesio. Tai aukšta klasė. Bet jei norite pasišalinti nemačiomis, niekada neateikite į vakarėlį su portfeliu ir nepalikite palto visiems matomoje vietoje. Tada nepastebėtam išeiti išties nepavyks.

Išeiti iš bet kurio renginio taip, kad niekam dėl to nebūtų apmaudu ir niekam nesugestų nuotaika – tikras menas. Ne veltui visais laikais pačiu elegantiškiausiu buvo laikomas būtent „angliškas atsisveikinimas“. Priežasčių pasišalinti iš vakarėlio gali būti begalės, tačiau svarbiausia – kad netgi ankstyvas išėjimas būtų toks, kad šeimininkai ar organizatoriai Jus vėl norėtų matyti, o ne plūstų paskutiniais žodžiais.

Tiesa, tam, kad nereikėtų išeiti anksčiau, dažnai netgi neverta apskritai ateiti. Pagalvokite dar kartą – ar verta eikvoti savo brangią vėlyvąją jaunystę pigaus šampūno pristatyme ar atidarant barą, kuris bankrutuos nesulaukęs nė pusmečio? Ar ne geriau praleisti vakarą su žmonėmis, kurie Jums yra išties simpatiški? Su šeima, draugais, broliais masonais?

Tačiau esama renginių, į kuriuos būtina ir privaloma užšokti bent pusvalandžiui – save parodyti ir į kitus pažiūrėti, kaip sakoma, „paprekiauti veidu“. Ir kai visi komplimentai damoms išsakyti, pažįstamos – išbučiuotos, „budinti“ nebrangaus vyno taurė – išgerta, pakelkite savo telefoną prie ausies ir tarsi pasišalindamas į tylesnę vietą užbaigti pokalbio tvirtu žingsniu eikite savo automobilio link.

Niekada neatiduokite savo aprangos į rūbinę! Nes rūbinė visada yra barjeras. Čia Jus lengva užtikti mindžikuojantį, kol rūbininkas knisasi padėvėtų paltų šūsnyje, ir priversti botagu arba meduoliu grįžti į vakarėlį. Atminkite, vairuotojas – ne vien dekoracija. Savo viršutinę aprangą privalote palikti tik jam. Tačiau net jei ir neturite vairuotojo (o greičiausiai taip ir yra), savo paltą palikite mašinoje.

Ir, žinoma, gėda būti girtam. Tiesa, į akis niekam nekrisite, nes tokių būna dauguma. Bet jokiu būdu negalima išeiti vienam paskutiniųjų, ramstant sienas. Organizatoriai, be abejo, jokių priekaištų Jums į akis nepasakys, tačiau už akių… Verčiau jau neturėtumėte ausų – negalima to girdėti.

Vakarienę su sėdimomis vietomis galima palikti tik po karšto patiekalo ir tik prieš tai įspėjus šeimininkus. Ką gi, jei jiems trūks Jūsų kompanijos, tai jie bent jau sutaupys, patiekdami maskarponę. Niekam nemalonu matyti tuščias vietas prie stalo – tai atrodo kaip išbyrėję dantys. Ir niekada nebandykite išsivesti iš vakarėlio kitų svečių, kad ir kokie kilnūs būtų Jūsų ketinimai. Šeimininkai atleis viską, tik ne tokią vagystę.

Ir dar keletas patarimų

Niekada it koks ubagas nepulkite prie maišelių su dovanomis, gulinčių prie išėjimo. Brangias dovanas sunku dovanoti nuoširdžiai, o tai reiškia, kad Jūsų laukia eilinis pakabukas raktams, rašiklis arba tualetinio vandens flakonėlis su gėdingu užrašu „Not for sale“, kurį net ir perdovanoti nepatogu… Ir NIEKADA neprašykite antro maišelio – žmonai, seseriai, mamai ar kitiems neegzistuojantiems giminaičiams.

Atminkite, kuo mažiau meluojate, tuo sunkiau įkliūti. Nemeluokite be reikalo – ypač tiems, kurie Jums brangūs. Kartais verčiau jau pasakyti teisybę. „Išeinu, nes nepakeliamai nuobodu“ – nuoširdumas šiais laikais yra tokia reta savybė, kad ją būtinai įvertins. Žinoma, jei šeimininkas protingas žmogus…

Ir dar: atsargiau su nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Nepamirškite, kad jų skaitytojai yra ne vien Jūsų giminaičiai Plungėje. Parduotuvės savininkams nebūtina žinoti, kad Jūs pabėgote iš jų vakarėlio į konkurentų renginį.

2013 12 15 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt