sekmadienis, rugsėjo 20 d.
„Šiukšlių mergaite” pramintai trylikametei Nadijai Sparkes teko keisti mokyklą dėl žiaurių patyčių
tiesa.com
facebook nuotrauka

Trylikametė Nadia Sparkes, bendramečių patyčininkų praminta „šiukšlių mergaite” už tai, kad laisvalaikiu renka šiukšles ir kitaip prisideda prie aplinkosaugos buvo taip žiauriai puolama mokykloje, kad jai teko susirasti naują ugdymo įstaigą.

Nadia Sparkes gavo tarptautinių apdovanojimų bei visuomenės pripažinimą dėl to, kad keliaudama į ir iš mokyklos rinko pakelėse išmestas šiukšles ir kurį laiką neleido bendraamžių užgaulėms jos atbaidyti nuo tokios veiklos.   

Tačiau neseniai ją puolančius vaikus teko tramdyti net policijos pareigūnams - mokykloje Nadijai buvo grasinta peiliu bei smogta kumščiu.   

Hellesdon High School, kurioje mokėsi mergaitė teigė, kad mokinių fizinis bei psichologinis saugumas yra įstaigos prioritetas.  

Nuo 2017 metų mergaitė į mokyklą išsiruošdavo valanda anksčiau, važinėdavo dviračiu ir rinkdavo šiukšles.   

Ji apvertė užgaulią bendramečių duotą pravardę aukštyn kojom ir pati drąsiai save vadino „šiukšlių mergaite”, sakydama, kad pravardė ją verčia jaustis superheroje - socialiniuose tinkluose Nadia surinko net 4000 sekėjų.   

Mergaitės mama Paula Sparkes sakė, kad mokykla mergaitės veiksmų nerėmė.   

„Net darbuotojai jos neužstojo, tad nutarėme, kad jai toje mokykloje - ne vieta.”  

Norfolko policija patvirtino, kad buvo iškviesta dėl incidentų mokykloje, kuriuose buvo panaudota agresija.    

Nadijos mama pasakoja, kad mergaitei teko išsėdėti pamoką apipiltai apelsinų sultimis, kurias jai į veidą metė klasiokas.   

„Nadia gavo apdovanojimą už socialinę veiklą iš ministrės pirmininkės - gaila, kai pagalvoji, kaip iš to galėjo pasipelnyti ir mokykla, tačiau jie to nepadarė.   

Nadia sutiko vieną naujųjų savo mokytojų M.Willer kai jie kartu buvo apdovanoti už nuopelnus aplinkosaugai.   

Jis teigė: „aš girdėjau, kokį nuostabų darbą ji darė rinkdama šiukšles ir kaip už tai iš jos buvo žiauriai tyčiojamasi. Mane tai ne juokais įžeidė, tad aptarėme, kad Nadia galėtų apsižvalgyti Reepham High mokykloje.”  

Nadia puikiai jaučiasi naujojoje mokykloje ir išdidžiai vilki jos uniformą, gaminamą iš perdirbtų plastikinių butelių. 

2019 05 04 12:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt