antradienis, sausio 19 d.
Siūlydami sutaupyti prekybos centrai apiplėšia?
tiesa.com

Pranešama, kad artimiausiu metu populiariausiuose prekybos centruose gali būti uždraustos tokios akcijos, kaip „perki vieną – antras nemokamai“ arba „paskutinės minutės pasiūlymas“. Įtariama, kad dėl tokių prekybininkų veiksmų iš pirkėjų kasmet išviliojamos nemažos pinigų sumos.

„The Telegraph“ informuoja, jog pradėtas tyrimas dėl galimai neteisėtos kainodaros ir klaidinančios reklamos didžiausiuose šalies prekybos centruose – „Tesco“, „Asda“, „Sainsburys“ ir „Waitrose“. Jei šie spėjimai oficialaus tyrimo metu pasitvirtins, panašios akcijos bus uždraustos, mat jos skatina išleisti daugiau, o ne sutaupyti, kaip skelbia reklamos.

Apskaičiuota, jog pirkėjas kasmet dėl tokių „akcijų“ papildomai išleidžia apie 1 tūkst. svarų sterlingų.

Konkurencijos ir rinkų institucija (Competition and Markets Authority, CMA) tyrimą inicijuoja pasinaudojusi retai taikoma teisine galia „super skundas“. Esą spekuliuojama kainomis – vykdant akcijas nurodoma klaidinga „tikroji“ kaina „sezoniniai pasiūlymai“.

Skatindami masinius apsipirkimus prekybininkai tarsi paspendžia spąstus pirkėjams, kurie pasimeta tarp gausybės „geriausių pasiūlymų“ ir realiai geriausio atskirti nesugeba.

Jeigu visa tai pavyks įrodyti, prekybos gigantams grėsti ne tik draudimai, bet ir baudžiamoji atsakomybė už įstatymams prieštaraujančius sandėrius.

2016 02 11 08:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt