penktadienis, birželio 5 d.
Škotai referendumą skelbs iki „Brexit“
tiesa.com

Nepriklausomybės nuo Jungtinės Karalystės siekiantys Škotijos politikai spręsti tautai dėl to leis anksčiau, nei šalis pasitrauks iš Europos Sąjungos.

Jau šiandien (spalio 20 d.) bus pristatytas Škotijos referendumo dėl atsiskyrimo nuo JK įstatymo projektas. Jį patvirtinus, paaiškės daugiau detalių. Škotų pirmoji ministrė Nicola Sturgeon sakė, jog per ateinančias kelias savaites bus dar labiau intensyviau siekiama apsaugoti „Škotijos vietą Europoje“ ir išlaikyti „gyvybiškai svarbią prieigą“ prie bendros rinkos.

Be to, kone iš esmės skiriasi škotų ir anglų požiūris į imigrantus: pirmieji juos vertina ir laukia jų išskėstom is rankomis, kai antrieji nori susigrąžinti sienų kontrolę ir riboti atvykstančiųjų srautus.

Pirmadienį N. Surgeon susitinka su JK premjere Theresa May ir su ja aptars susidariusią padėtį. Pabrėžiama, kad škotai referendumą nori surengti greičiau nei įvyks „Brexit“: britų atsiskyrimo nuo ES procesas turėtų baigtis 2019 metais.

Birželį JK gyventojams nežymia persvara referendume pasisakius už pasitraukimą iš ES paaiškėjo, jog „Brexit“ labiau norėjo anglai, o škotai ir Šiaurės Airija balsavo už pasilikimą. Škotijoje ES šalininkų (68 proc.) buvo kur kas daugiau nei priešininkų (32 proc.), todėl apsispręsta rengti dar vieną referendumą dėl nepriklausomybės nuo JK – tam, kad šalis neliktų izoliuota nuo ES.

2014 m. Škotijoje jau įvyko toks referendumas, tąkart šalies gyventojai nutarė likti karalystėje. Antrą referendumą dėl to paties klausimo per trumpą laiką nutarta rengti dėl „stipriai pasikeitusių aplinkybių“.

Šalyje iškrito pirmasis sniegas

Britai sprunka: užvertė ambasadas prašymais

2016 10 20 08:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt