ketvirtadienis, spalio 1 d.
Škotija grasina referendumu
tiesa.com

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon vakar, spalio 15 dieną vykusiame partijos suvažiavime pareiškė, jog Škotija surengs dar vieną referendumą dėl nepriklausomybės paskelbimo, jeigu Jungtinė Karalystė pasirinks sunkų „Brexit“.

 Pasak N. Sturgeon, pasirinkdama sunkų „Brexit“ kelią, Jungtinės Karalystės vyriausybė sulaužytų ankščiau Škotijai duotą pažadą ir toks poelgis paskatintų surengti dar vieną referendumą dėl nepriklausomybės.

Pirmoji Škotijos ministrė žadėjo, jog artimiausiu laiku ieškos „naujų jėgų, kurios padės Škotijai likti bendroje Europos Ekonominėje erdvėje, net jeigu JK iš jos ir pasitrauktų“.

N. Sturgeon savo kalboje prieštaravo Jungtinės Karalystės premjerei Theresai May, kuri yra sakiusi, jog ketina sutrukdyti Škotijoje paskelbti referendumą dėl nepriklausomybės. Škotijos pirmoji ministrė sakė: „Jeigu Torių vyriausybė bandys privertsti Škotiją eiti tuo keliu, kuris bus nenaudingas mūsų ekonomikai, neigiamai paveiks nedarbo lygį, gyvenimo kokybę ir suterš mūsų, kaip atviros, svetingos šalies įvaizdį, tada Škotija turės galimybę pasirikti geresnį kelią.“

N. Sturgeon tai pat paaiškino, jog naujasis referedumas nebus 2014 metais vykusio referendumo dėl nepriklausomybės tęsinys: „Jeigu įvyks antrasis referendumas, jis įvyks ne todėl, jog negerbiame praėjusio referendumo rezultatų. Antrasis referendumas dėl nepriklausomybės įvyks todėl, kad JK bus sulaužiusi 2014 metais duotą pažadą Škotijai“.

Ji taip pat pridėjo: „Škotija yra atvira verslo pasiūlymams ir leiskit man pasakyt atvirai – mes negalime sau leisti jog tokie žmonės kaip Boris Johnson ir Liam Fox nuspręstų mūsų ateitį“.

2016 10 16 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt