šeštadienis, birželio 6 d.
Škotija siekia užtikrinti joje gyvenančių ES piliečių teises
tiesa.com

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon pareikalavo nedelsiant imtis priemonių užtikrinti Škotijoje gyvenančių Europos Sąjungos piliečių teises ir suteikti jiems leidimus šalyje gyventi nuolat.

Škotijos pirmoji ministrė raštu kreipėsi į premjerą Deividą Cameroną ir penkis kandidatus į jo vietą. Laiške ji teigė, jog yra labai svarbu, jog JK vyriausybė gerbtų173 tūkst. Škotijoje gyvenančių ES piliečių teises. 

Nicola Sturgeon surengė eilę susitikimų su Europos Sąjungos pareigūnais po to, kai užtikrino, jog darys viską, kad apsaugotų Škotijos poziciją Europos Sąjungoje.

Savo reikalavimus JK vyriausybei ji išsakė prieš antradienį įvyksiantį jos susitikimą su ES konsulais ir diplomatais. Nicola Sturgeon sakė: „Škotai balsavo už tai, jog JK liktų Europos Sąjungos sudėtyje. Bet ES piliečiai, kurie gyvena, dirba ir prisideda prie šalies klestėjimo, dabar yra sunerimę, nes nežino, kas ateityje laukia jų ir jų šeimų. Jie visi mums yra labai svarbūs, todėl mes reikalaujame kad ir ateityje jie turėtų tokias pat teises, kokias turi dabar.“

Pirmoji ministrė teigė, kad Škotija yra Europos dalis ir darys viską, kas tik įmanoma, jog išlaikytų ES statusą.

 Theresa May: prieš „Brexit“ tikėtinas ES piliečių antplūdis

2016 07 03 07:30
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt