sekmadienis, balandžio 11 d.
Škotijoje – pavojingos ligos atvejis
tiesa.com

Vienoje Škotijos fermoje atsitiktinai pastebėtas tarp galvijų plintančios, tačiau ir žmogui pavojingos ligos atvejis. Baiminamasi jo plitimo, šis sutrikimas Jungtinėje Karalystėje anksčiau jau privertė imtis kraštutinių priemonių.

Aberdeenshire’o grafystėje esančioje žemės ūkio bendrovėje atliekant standartines galvijų tikrinimo procedūras nustatytas kempinlige (galvijų spongiforminė encefalopatija) sergantis gyvūnas.

Tai patvirtino oficialūs šaltiniai.

Kol kas neaiškus ligos židinys, atsakymų į kilusius klausimus ieško gausios specialistų pajėgos, o vietos valdžia ėmėsi visų atsargumo priemonių ir apribojo prieigą prie fermos. Teigiama, kad

Teigiama, kad kempinligė, dar vadinama karvių pasiutlige, žmonėms gali sukelti mirtiną Creutzfeldto-Jakobo ligos atmainą.

Didžiausi šios ligos protrūkiai iki šiol kilo būtent JK. Siekiant juos sustabdyti anksčiau, 1990-2000 metais, šalyje buvo išskersti milijonai galvijų.

Galvijų spongiforminė encefalopatija

Galvijų spongiforminė encefalopatija – tai lėtinė galvijų liga, kuriai būdingi degeneraciniai pakitimai nerviniame audinyje. Pirmą kartą šis susirgimas nustatytas Jungtinėje Karalystėje 1986 m. ir buvo diagnozuota galvijams, kurie užsikrėtė suėdę pašarą, kuriame buvo avių skrepi virusu užkrėstų mėsos ir kaulų miltų.

Atsiradus klinikiniams GSE požymiams, galvijai nugaišta po keleto savaičių arba mėnesių.

Gyviems gyvuliams GSE sukėlėją diagnozuoti tinkamų metodų nėra. Liga nustatoma tik gyvulį paskerdus arba jam nugaišus.

Manoma, kad GSE žmonėms sukelia mirtiną Creutzfeldto-Jakobo (Kroicfelto-Jakobo) ligos atmainą.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf.

2018 10 18 12:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt