šeštadienis, liepos 4 d.
Škotijos IKEA turėjo kviesti policiją, nes tūkstančiai žmonių ten sugalvojo žaisti slėpynes
tiesa.com
facebook nuotrauka

Ne paslaptis, jog IKEA parduotuvės tokios didelės, kad jose visai realu ir pasiklysti. Tūkstančiai žmonių pabandė šią teoriją paversti praktika, praneša portalas „The Scotsman“.

Glazgo mieste esančio švedų prekybos centro darbuotojai turėjo kviesti policiją, kai tūkstančiai žmonių parduotuvėje sumanė surengti masines slėpynių varžybas – toks planas buvo paskelbtas socialiniame tinkle „Facebook“.

Mada išnaudoti milžiniškas IKEA parduotuvių patalpas žaidimams Europoje prasidėjo prieš porą metų – žmonės būdavo randami pasislėpę šaldytuvuose, po lovomis ar net kompanijos platinamuose mėlynuose pirkinių maišuose.

Panašus žaidimas buvo planuojamas ir Glazge, tačiau darbuotojai laiku apie tai sužinojo – pamatė renginio aprašymą socialiniame tinkle. Apie savo dalyvavimą masinėse slėpynėse pranešė daugiau nei 3 tūkst. jaunuolių.

Reaguodama į tai IKEA sustiprino apsaugos pajėgas ir iškvietė policijos pareigūnus. Visą planuoto renginio dieną į parduotuvę nebuvo įleidžiamos įtartinos jaunuolių grupės. Socialiniame tinkle buvo paskelbta, kad žaidimas atšaukiamas, todėl dauguma žmonių taip ir neatvyko.

Policija prekybos centre išbudėjo iki pat jo uždarymo. Šių žaidimų ištakos siekia 2014 m. Tada Belgijoje vyko renginys, kurio idėja labai greitai išplito ir į kitas šalis, o parduotuvių vadovai tam neprieštaravo.

Nyderlandų Eindhoveno miestelyje apie ketinimą dalyvauti žaidime pranešė 32 tūkst. „Facebook“ vartotojų, Amsterdame – 19 tūkst., o Utrechte – per 12 tūkst. Galiausiai 2015 m. IKEA vadovai dėl vis didėjančio chaoso buvo priversti šiuos žaidimus uždrausti.

„Klientų ir darbuotojų saugumas mums visada yra vienas iš pagrindinių prioritetų. Mes žinojome, kad organizuojamas neoficialus slėpynių mūsų parduotuvėje renginys, pamatėme tai „Facebook“ tinkle ir dirbome kartu su vietos policija, kad tai sustabdytume.

Vertiname tai, kad kai kuriems žmonėms žaisti žaidimus mūsų parduotuvėse gali pasirodyti patrauklu, tačiau negalime to leisti, nes norime užtikrinti saugų ir ramų apsipirkimą savo klientams“, – teigė Glazge esančios IKEA parduotuvės vadovas Robas Cooperis.

Pasak policijos atstovės, į įvykio vietą buvo nusiųsti 5 patruliai, kurie su prekybos centro apsauginiais puikiai susitvarkė su užduotimi.

2019 09 15 16:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt