penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Slaptų JK pasivaikščiojimo takų dešimtukas (nuotraukos)
tiesa.com

Kai kurios unikalios vietos Jungtinėje Karalystėje visuomenei tapo prieinamos sąlyginai neseniai, todėl net ir įvairiausius šalies kampelius išlandžioję šalies gyventojai gali net nežinoti, kad jų kaimynystėje yra stulbinančių gamtos ar istorijos stebuklų.

Tautinio britų paveldo fondo ekspertai kviečia susipažinti su vietomis, kurios dar visiškai neseniai buvo uždaros visuomenei.

Tai puiki proga ne tik aktyviai praleisti laisvalaikį, pamatyti akį kerinčių vaizdų, bet ir susipažinti su šalies istoriją.

Informaciją apie tai išplatinęs fondas sudarė geriausiųjų slaptų pasivaikščiojimų takų dešimtuką ir ragina progai pasitaikius juos aplankyti.

1. Attingham’o parkas

Anksčiau tik priviligijuotiems asmenims prieinama vieta šalies Vakaruose dabar atvira visiems, iš šio parko atsiveria reto grožio vaizdas, jame nuolat ganosi žmonių nebijantys gražuoliai elniai.

Adresas: Attingham, Atcham SY4 4TP

[7915]

2. Borrowdale takas

Šiaurinėje Anglijos dalyje esančioje Ežerų apskrityje (Lake district) esantis takas veda per didžiulę teritoriją, kurioje apstu įstabių gamtos ir žmogaus kūrinių, regiono pažiba – Crag pilis. Veiklos užteks visai dienai ar savaitgaliui.

Orientacinis adreas: Keswick CA12 5XB

[7916]

3. Dunstanburgh pilis

Į Šiaurę nuo Newcastle’o esantis objektas – gana žinomas šalies gyventojams, tačiau retas jį apžiūri iš jūros pusės, nuo kurios atsiveria ne tik statinio vaizdas kitu kampu, bet matosi ir vulkaninės kilmės uolos, ant kurių stūkso pilis.

Adresas: Dunstanburgh Rd, Alnwick NE66 3TT

[7917]

4. Erddig’as

Velse, netoli Wrexhamo esantis senovinis pastatas ir jį supantis parkas, paupio takai kadaise taip pat buvo prieinami tik išrinktiesiems, o dabar ji atviras visiems: užburiantis gamtos ir žmogaus sukurtas grožis.

Adresas: Wrexham LL13 0YT

[7918]

5. Malham Tarn ežero apylinkės

Šis ežeras į Šiaurę nuo Mančesterio yra aukščiausiai – 377 metrus – virš jūros lygio esantis ežeras Europoje. Tai ne vienintelė dėmesio verta vieta 62 hektarų teritorijoje: yra įspūdingas krioklys, vaizdingi pasivaikščiojimo takai.

Orientacinis adresas: Malham BD23 4DA

[7919]

6. Minnowburn, Šiaurės airija

Greta šalies sostinės Belfasto esantis istorinis paminklas, vadinamas milžino žiedu – miškingoje vietovėje esantis 2 mylių ilgio takas. Einant juo galima iki valiai prisižiūrėti gamtos grožio ir keistų istorinių objektų liekanų, kurių amžius – net iki 2700 metų.

Adresas: Belfast BT8 8LE

[7920]

7. Sheringham’o parkas

Rytų Anglijoje esantis slėnis, itin tinkamas laukinės gamtos mylėtojams. Kita vertus, netrūksta čia ir žmogaus pėdsakų. Iting gražu vasarą ir rudens pirmoje pusėje, kai gamta demonstruoja visas įmanomas spalvas.

Adresas: Upper Sheringham NR26 8TL

[7921]

8. Sizergh’o pilis

 

Nors ir didžiulis, tačiau sunkiai surandamas objektas. Paslaptis – pilį supa net iki 1600 metų senumo giria, kuri šiai teritorijai suteikia dar daugiau mistikos ir autentiškumo.

Adresas: Kendal LA8 8DZ

[7922]

9. Stowe parkas

 

Netoli Milton Keyne’o esantis parkas išpuoselėtas iki begalybės, jis alsuoja autentika – įrengtas XVIII amžiuje, tačiau iki šių dienų nedaug pasikeitęs. Vaikštant takais galima sutikti besiganančių ėriukų.

Adresas: MK18 5EQ

[7923]

10. Trelissick sodai

 

Anglijos perle – Cornwall’io grafystėje esančioje teritorijoje yra kur paganyti akį: puikus kraštovaizdis, nepaliesta gamta, žmogaus sutvarkyta teritorija ir net geležies amžių menančios gynybinio forto liekanos.

Adresas: Feock TR3 6QL

[7924]

2017 08 12 15:15
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt