trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
Šoktelėjo britų atlikėjų pajamos užsienyje
tiesa.com

Kaip pranešė Britanijos muzikos agentūra, praėjusiais metais britų muzikantai iš honorarų užsienyje uždirbo 188 mln. svarų. Tai įvyko garsių visame pasaulyje hitų, pavyzdžiui atlikėjos „Adele“ ir Calvin Harris dėka, kurie įnešė žymų indėlį į britų muzikos uždarbio biudžetą.

Agentūra suskaičiavo britų atlikėjų pajamas gautas 150 pasaulio šalių, kurias sudarė 90 tūkst. Jungtinės Karalystės dainų kūrėjų, kompozitorių ir muzikos leidėjų pajamos. Praėjusieji 2011 metai jiems buvo ypač sėkmingi ir leido padidinti pajamas 10 proc., lyginant su 2010 metais. Palyginus su praėjusio dešimtmečio rezultatais, uždarbis užsienyje padvigubėjo.

Honorarus atlikėjai ir leidėjai uždirba kiekvienu momentu, kai daina yra transliuojama – ar tai būtų televizijoje, radijuje, internete ar gyvame renginyje. Atlikėjų agentūra taip pat pranešė, kad tokį pajamų augimą lėmė dvi priežastys: britų muzikos populiarumas užsienyje ir patobulinta licenzijavimo sistema.

Iš gyvos muzikos koncertų uždirbtos pajamos, palyginus su 2002 metais, išaugo nuo 2.2 mln. svarų iki 21 mln. svarų, dėka tokių pavykusių pasirodymų stadionuose, kaip „The Rolling Stones“, „Muse“ ir „Paul McCartney“. Taip pat britų muzikos industrija puikiai pasinaudojo ir amerikiečių garsenybių šlove, pavyzdžiui, Rihannos ir Nicki Minaj, kurie naudojosi britų dainų kūrėjų paslaugomis. Dėka tokių projektų kaip „X factor“ ir „American Idol“, pajamas augina ir pelnas televizijoje.

2012 10 23 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt