sekmadienis, lapkričio 29 d.
„Sostų karų“ prodiuseriai kurs serialą pagal mokslinės fantastikos šedevrą „Trijų kūnų problema“
Alfa.lt

Lietuviškai ką tik pasirodžiusi pasaulinė mokslinės fantastikos trilogijos pirmoji knyga „Trijų kūnų problema“ taps „Netflix“ serialu. Daugybę apdovanojimų ir tokių autoritetų kaip buvusio JAV prezidento Baracko Obamos ir istoriko Yuvalo Noah Harari simpatijas pelniusi kinų autoriaus Liu Cixino sukurta istorija ekranams bus pritaikyta HBO serialo „Sostų karai“ kūrėjų.

„Netflix“ serialui adaptuos visą trilogiją „Žemės praeities atminimui“, kuri dažniausiai žinoma pirmosios knygos „Trijų kūnų problema“ pavadinimu. Knygos pasakoja alternatyvią Kinijos istoriją su nežemiškos civilizacijos invazijomis, virtualiomis kovomis ir galios žaidimais. Serialas bus bendra JAV ir Kinijos produkcija.

Prie šio projekto vairo stoja žymiausi pasaulio kino prodiuseriai. Scenarijų rašo „Sostų karų“ autoriai Davidas Benioffas ir D. B. Weissas. Prie komandos prisidės ir „Žvaigždžių karai: paskutinis džedajus“ bei filmo „Ištraukti peiliai“ prodiuseriai Rianas Johnsonas ir Ramas Bergmanas. Filmavimas prasidės kitų metų pradžioje.

„Liu Cixino knygos – ambicingiausios iš visų mano skaitytų . Jos kviečia skaitytojus į kelionę, prasidedančią 1960-aisiais ir besitęsiančią iki amžinybės, nuo mažo taškelio – mūsų planetos – iki Visatos pakraščių“, – apie knygas sako būsimo serialo prodiuseriai D. Benioffas ir D. B. Weissas.

Šią vasarą leidykla „Kitos knygos“ lietuviškai išleido pirmąją trilogijos dalį „Trijų kūnų problema“. Kitos dvi dalys jau verčiamas, antroji turėtų pasirodyti kitų metų pradžioje.

„Transformuojanti patirtis. Perskaitęs knygą esi kitoks, negu buvai, pradėdamas skaityti“, – apie „Trijų kūnų problemą“ sako jos vertėjas, rašytojas Saulius Tomas Kondrotas.

„Trijų kūnų problemos“ istorija prasideda Kinijoje, vykstant Kultūrinei revoliucijai. Tuo metu slaptas karinis dalinys ieško nežemiškų civilizacijų ir siunčia signalus į kosmosą. Tolimos mirštančios planetos gyventojai pagauna signalą ir ruošiasi atakuoti Žemę. Tai gali įvykti po kelių šimtų metų. O Žemėje formuojasi įvairios grupuotės – vienos jų ketina kovoti su galimais užkariautojais, o kitos ruošiasi sutikti ateivius svetingai ir padėti jiems pakeisti senąjį pasaulį nauju. Knygoje talentingai į visumą supinama Kinijos istorija, šiuolaikinis mokslas, kompiuteriniai žaidimai. Mąstoma ir begalinės Visatos, ir pasaulių, slypinčių atomo dalelėje, lygmenimis. Nagrinėjama žmonių, kaip atskirų individų, susvetimėjimo su savo rūšimi – žmonija – problema

2020 09 02 21:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt