sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Spalio 22-25 dienomis Edinburge ir Glazge vyks „Lietuvos dienos Škotijoje”
tiesa.com
facebook nuotrauka

Spalio 22-25 dienomis Edinburge ir Glazge vyks nemokamų renginių ciklas „Lietuvos dienos Škotijoje”.

Priešpaskutinę spalio savaitę (spalio 22-25 dienomis) Škotijoje pirmą kartą vyks Lietuvos dienos. Lietuvos dienų Škotijoje tikslas – skleisti pasakojimą apie Lietuvą Škotijoje, jungti lietuvių ir škotų bendruomenes, reflektuoti ir kalbėtis apie Lietuvos ir Škotijos istorijų sąryšį, pristatyti Lietuvos kultūrą, skatinti kultūrinį-socialinį-akademinį dialogą.

Lietuvos dienos prasidės spalio 22 d. istorinėje Edinburgo muzikos instrumentų muziejaus St Cecilia‘s Hall vyksiančiu koncertu, kuriame Lietuvos muzikinio pasaulio įžymybės – saksofonistas Liudas Mockūnas ir pianistas Petras Geniušas – atliks unikalų projektą - improvizaciją vieno iškiliausių Lietuvos kūrėjų Mikalojaus Konstantino Čiurlionio (1875-1911) žymiausių simfoninių poemų temomis - „Jūra miške“.

Spalio 23 d. Jus pakviesime į Edinburgo universitete vyksiančią atvirą diskusiją su vienu reikšmingiausių Lietuvos intelektualų – poetu, eseistu, literatūros kritiku prof. Tomu Venclova ir Aberdyno universiteto profesoriumi, vienu žymiausių Abiejų Tautų Respublikos ekspertu Jungtinėje Karalystėje Robertu I. Frost.

Registracija į renginį ir išsami informacija:

www.eventbrite.co.uk/e/public-discussion-from-the-past-to-the-future-scotland-lithuania-europe-tickets-73973830719

Viena iš Lietuvos dienų Škotijoje dalyvių – šiuolaikinė pasakotoja („storyteller“) Daiva Ivanauskaitė Škotų tarptautinio pasakojimo festivalio „Anapus Žodžių“ („Beyond Words“) kontekste spalio 23 d. kvies renginio svečius pasinerti į jos pasakojamą istoriją „Pasakų sodas: Istorijos iš Lietuvos“ („Garden of Tales: Stories from Lithuania“).

Tarp festivalio renginių Edinburge ir Glazge taip pat numatomos Lietuvos poetinės dokumentikos kino peržiūros, susitikimas su edukacijos ir meno centro „Rupert“ kuratoriumi Adomu Narkevičiumi.  

Kviečiame dalyvauti!  

Facebook - www.facebook.com/events/1452571318251786/

Visa Lietuvos dienų Škotijoje programa:

uk.mfa.lt/uploads/uk/documents/LITHUANIAN%20DAYS%20IN%20SCOTLAND%20Final%20full%20stop.pdf

2019 10 14 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt