trečiadienis, liepos 6 d.
„Spotify“ skelbia, kad kovos prieš COVID-19 dezinformaciją – dės įspėjimus ir šalins anketas
Alfa.lt
Unsplash
„Spotify“

„Spotify“ teigia, kad jie įtraukia įspėjimus prie bet kurios savo platformos tinklalaidės, kurioje kalbama apie COVID-19, skelbia BBC. Jei įspėjimai nesuveiktų, bus šalinama anketa arba epizodas.

Generalinis direktorius Danielis Ekas sakė, kad naujasis įspėjimas nukreips vartotojus į koronaviruso faktų duomenų centrą.

Šis žingsnis buvo priimtas po kritikos dėl Joe Rogano, JAV tinklalaidžių vedėjo, kuris apklausė vakcinų skeptikus.

Platforma taip pat paskelbė galiojančias taisykles, kurios draudžia dalytis melaginga informacija, galinčia pakenkti.

„Spotify“ tinklalapyje paskelbtame pareiškime D. Ekas rašė: „Man tapo aišku, kad mes privalome padaryti daugiau, kad užtikrintume pusiausvyrą ir prieigą prie informacijos iš medicinos ir mokslo bendruomenių, vedančios mus per šį precedento neturintį laikotarpį.“

Bendrovės taisyklėse pranešama, kad kūrėjai turėtų vengti turinio, kuris „reklamuoja melagingą ar pavojingą apgaulingą medicininę informaciją, galinčią pakenkti arba kelti tiesioginę grėsmę visuomenės sveikatai“.

Tai apėmė siūlymą, kad COVID-19 ar kitos ligos nėra tikros, ir žmonių skatinimą sąmoningai užsikrėsti koronavirusu, siekiant sukurti imunitetą.

Turinys, pažeidžiantis taisykles, gali būti pašalintas, o pakartotinai pažeidus jas, paskyra gali būti panaikinta.

J. Roganas skatino jaunus žmones nesiskiepyti ir gydymui naudoti nepatvirtintą antiparazitinį vaistą.

Daugelis pasaulio įžymybių pasipiktino J. Rogano turiniu. Muzikantai Neilas Youngas ir Joni Mitchell organizavo menininkų eiseną, reikalaudami, kad jų muzika būtų pašalinta iš „Spotify“.

N. Youngas savo tinklalapyje paskelbtame įraše pavadino svetainę „gyvybei pavojingos COVID-19 dezinformacijos namais“.

Sasekso kunigaikštis ir hercogienė taip pat perdavė savo „susirūpinimą“ „Spotify“ dėl COVID-19 dezinformacijos, tačiau toliau dirbs su platforma.

P. Roganas instagrame neigė, kad bandė skleisti dezinformaciją, sakydamas, kad „niekada nebandė nieko daryti su šia tinklalaide, išskyrus tik kalbėtis su žmonėmis“.

„Pažadu jums, kad padarysiu viską, ką galiu, kad šiuos prieštaringesnius požiūrius subalansuotų su kitų žmonių požiūriais, kad galėtume rasti geresnį požiūrį“, – sakė jis.

„Joe Rogan Experience“ yra populiariausia „Spotify“ tinklalaidė, kurią per mėnesį atsisiunčia 200 mln. vartotojų.

2022 01 31 12:24
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt