sekmadienis, lapkričio 28 d.
Stano nerimauja dėl karantino įtakos medicininėms paslaugoms: pavasarį negalėjau atlikti kraujo tyrimų
Alfa.lt

„Tėtis buvo sveikas, niekuo nesiskundė. Birželį prasidėjus krūtinės skausmams, nuvežiau į Marijampolės ligoninę. Pagalbos jis laukė daugiau nei tris valandas. Tik vėlai vakare medikai susizgribo, kad jam ūmus infarktas, ir reikia skubiai vežti į Kauno klinikas. Į greitąją jis jau buvo nešamas su neštuvais, pats paeiti nebegalėjo, nors į ligoninę atėjo savomis kojomis. 

Negana to, buvo vežamas ne reanimobiliu, kaip turėjo būti, o paprasta greitąja. Į Kauną buvo atvežtas jau be sąmonės ir netrukus mirė. Kauno medikai pasakė aiškiai – pagalba jam suteikta pavėluotai, ūmus infarktas, plyšo širdis...“, - jau šį ketvirtadienio vakarą 20 val. LNK pokalbių laidoje „Bučiuoju. Rūta“ pasakos marijampolietė Ingrida Januškienė. Moteris neslėps pasipiktinimo, kad net pasibaigus karantinui, buvusiam pavasarį, skubi pagalba kai kuriems ligoniams stringa, ir teigs, kad dėl aplaidžių medikų veiksmų ketina kreiptis į teismą.

Tuo metu daugiavaikis tėtis Marius Ablačinskas pasakos, kaip beveik 12 valandų laukė ūmaus apendicito operacijos sūnui, nes vaiko medikai neoperavo tol, kol nesulaukė „Covid – 19“ testo rezultatų. „Iš taupumo...“, - teigs Marius, paklaustas, kaip jis mano, kodėl medikai kai kuriais atvejais neskuba teikti pagalbos nesulaukę testo rezultatų. Pasak vyro, atvejais, kai pagalba teikiama virusu užsikrėtusiam žmogui, medicinos įstaigoms tai kainuoja kur kas daugiau, nei tuomet, kai žmogus neserga.

Dainininkas Stanislavas Stavickis – Stano nerimaus, ar augant užsikrėtusiųjų skaičiui, nebus įvesti tokie patys medicininių paslaugų ribojimai, kokie buvo pavasarį. „Pavasarį negalėjau atlikti paprasčiausių kraujo tyrimų ne tik valstybinėse, tačiau ir privačiose medicinos įstaigose. O tokie tyrimai po vėžio diagnozės – būtini“, - pasakos Stano.

Apie tai, kas iš tiesų vyksta gydymo įstaigose, jau šį ketvirtadienio vakarą, 20 val., per LNK, laidoje „Bučiuoju. Rūta“.

2020 11 05 12:11
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt