ketvirtadienis, liepos 9 d.
Su Oyster – po visą JK
tiesa.com

Didžiosios Britanijos vyriausybė ketina išplėsti dabar naudojamų išankstinio mokėjimo už transporto paslaugas kortelių „Oyster“ naudojimo galimybes. Planuojama, kad „Oysteriais“ bus galima atsikaityti ne tik važiuojant metro ar miesto autobusais, bet ir keliaujant po visą šalį.

Transporto ministras Normanas Bakeris sakė, kad jis davė nurodymą oficialioms tarnyboms sukurti „Oyster“ kortelių sistemą, kurią galima būtų naudoti tarpmiestiniuose traukiniuose bei autobusuose visoje JK, rašo „Daily Mail“. Ji galėtų pradėti veikti po kelių metų.

Nors tokios kortelės patogumas keliaujantiems neginčijamas, baiminamasi, kad jos naudojimas tolimų reisų traukiniuose gali būti komplikuotas. Planuojama, kad tokio tipo „Oyster“ korteles bus galima pasipildyti daugelyje parduotuvių, internetu ar telefonu. Mokestis už kelionę bus kaip ir dabar nuskaitomas specialiu aparatu, įtaisytu tarpmiestiniuose autobusuose ir traukiniuose.

Teigiama, kad sistemos sukūrimą finansuos privačios autobusų ir traukinių bendrovės. „Siekiame, kad keliaujantis, turėdamas vieną „Oysterį“ galėtų juo naudotis nepriklausomai nuo vietos, kurioje atsiduria – Bristolyje važiuoja autobusu, Londone metro ar Newcastle – tramvajumi“, - sakė N.Bakeris. Jie pridūrė, jog galimybė visur keliauti su viena kortele taip pat sumažins administracines transporto išlaidas pardavinėjant bilietus. Tai atpigintų ir kelionės kainas.

2010 09 07 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt