šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Sugrįžtantis T. Blairas primena galimybę stabdyti „Brexit“
tiesa.com

Į didžiosios politikos areną grįžtantis buvęs Jungtinės Karalystės premjeras Tonis Blairas laikosi savo: „Brexit“ gali sustabdyti patys šalies gyventojai, o pasitraukimui iš Europos Sąjungos jis rado vaizdingą palygimą.

Po kelių užuominų apie sugrįžimą T. Blairas tai patvirtinmo pats žurnalui „The New Statement“ duotame interviu. Straipsnyje, pavadintame „Neužbaigti T. Blairo reikalai“ leiboristų partijai priskiriamas politikas tikina, jog artimiausiu metu nesitaikys į jokius aukšrus postus dėl priešiškumo jo atžvilgiu.

Imigrantų ir ES atžvilgiu itin palankiai nusitekęs T. Blairas įsitikinęs, jog JK žmonės gali sustabdyti „Brexit“ supratę, jog toks sprendimas turi daugiau trūkumų nei pranašumų.

„Reikia į tai pažvelgti iš praktinės, o ne ideologinės pusės“, – teigė T. Blairas.

1997-2007 metais JK vadovavęs politikas didžiausiu pasitraukimo trūkumu laiko priėjimo prie vieningosios rinkos praradimą. Tai, pasak jo, palies daugelį britų, o nuo Europos izoliuotos šalies ekonomikai prireiks daugelio metų petrvarkyti ir atgaivinti ekonomiką.

„Nesiryžtu prognozuoti, kad „Brexit“ neįvyks, bet tokia galimybė vis dar yra“, – sakė žurnalui T. Blairas.

Jis vaizdingai apibūdino „Brexit“.

„Tai tarsi namų keitimas: sutinkate atiduoti sąvajį, bet dar nežinote, ką gausite mainais“, – sakė jis.

Dabartinę šalies premjerę Theresą May politikas apibūdino kaip labai solidžia ir nuovokia asmenybe, kuriai teko itin sunki užduotis.

Priešingai nei T. Blairas, Th. May griežai pasisako už imigracijos apribojimą ir nežada nusileisti ES sąlygai neriboti laisvo bendrijos piliečių judėjimui mainais į prieigą prie vieningos rinkos.

Vis dar įtakingas T. Blairas iš politikos pasitraukė prieš kelerius metus ir ligšiol konsultavo įvairių šalių vyriausybes bei verslo korporacijas įvairiais klausimais bei buvo vienas iš geriausiai apmokamų šios srities specialistų. Gana palankiai gimtinėje vadovavimo metu vertintas politikas priešiškumo sulaukė tik dėl sprendimo siųsti JK karius į karštuosius pasaulio taškus.

Apie sugrįžimą jis prasitarė tik po referendumo.

„Brexit“ priešininkai telkia jėgas

Borisas Johnsonas panoro į Lietuvą

2016 11 24 14:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt